Specialist in domeniul calitatii (QM Systeme) Junior

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 101 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Responsabil de întocmirea și actualizarea procedurilor și instrucțiunilor de lucru, managemetul reclamațiilor (interne și externe), efectuarea auditurilor interne și supravegherea acțiunilor corective și preventive;
  • Întocmește si întreține manualul de calitate (QMH);
  • Întocmește proceduri, instrucțiuni de lucru și modează procesele QM;
  • Verifică procedurile și instrucțiunile de lucru;
  • Suport pentru responsabilii de proces privind optimizarea proceselor QM;
  • Prelucrează reclamațiile clienților și prelucrază reclamațiile interne;
  • Verifică eficacitatea măsurilor implementate.

Descrierea jobului

  • Studii superioare (inginer), certificat de auditor intern pe TS16949, ISO 9001, ISO13485, ISO19011, ISO14001, SMP;
  • Experienţă: minim 1 an;
  • Cunoștinţe generale sisteme de managementul calității;
  • Cunoștinţe avansate de limba germană sau engleză;
  • Cunoștințe generale QM Sistem, vedere de ansamblu a proceselor, cunoștințe basic de SAP.

Compania Premium AEROTEC, produce si dezvolta structuri pentru aeronave realizate din materiale compozite, din metal si fibra de carbon, dispozitive auxiliare si sisteme de productie.

Componentele produse de PAS sunt parti ale aeronavelor civile Airbus A318, A319, A320, A321, A330, A340, A350, A380 sau Boeing B787. De asemenea, Premium AEROTEC produce componente si pentru aeronave militare precum Eurofighter Typhoon, A400M, UAV Barracuda sau Tornado.

Premium AEROTEC detine puncte de productie atat in Germania (Augsburg, Bremen, Nordenham si Varel), cat si in Romania, la Brasov.

Publicat 18 apr. 2022 Reactualizat 16 mai 2022 Expiră 18 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos