Specialist in controlul pieselor - cu germana (m/f)

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Capgemini Engineering este fosta companie ALTRAN!
Cerinte minime obligatorii:
  • Minim studii medii incheiate cu absolvirea examenului de bacalaureat - cerinta obligatorie;
  • Cunoasterea limbii germane de nivel minim B2 (scris si vorbit) - cerinta obligatorie;

Urmatoarele cerinte constituie un avantaj si vor fi criterii de departajare:
  • Intelegere a domeniului de achizitii si logistica, preferabil in industria constructoare de masini pentru o intelegere mai rapida a jobului;
  • Lucrul anterior cu programe MS Office Suite, in special Excel;
  • Sa fi lucrat deja anterior cu orice modul din SAP, preferabile ar fi oricare din modulele din zona de supply chain manangement (MM, PP, SD, TM, QM, PM) de logistica/productie/coordonare materiale/distributie;
  • Abilitati de limba engleza la nivel min. B2 (scris si vorbit) pentru ca vorbim si cu furnizori globali;
  • Sa fii o persoana comunicativa, fara teama de a vorbi in germana si engleza cu persoane de alta cultura in vederea rezolvarii unor probleme presante;
  • O persoana proactiva si careia ii place sa isi focuseze atentia pe rezultate;
  • Sa fii extrem de organizat(a) si sa ai structura in ceea ce faci;
  • Sa fii responsabil(a) si sa iti placa sa te implici;Sa fii obisnuit(a) deja cu respectarea termenelor limita, sau sa fii dispus(a) sa inveti sa lucrezi sub presiunea lor.

Descrierea jobului

Are ca scop:
  • Pregatirea listei cu necesarul de componente anterior lansarii comenzilor de piese catre furnizor;
  • Verificarea si aprobarea necesarului de piese (bugetate si nebugetate) ale proiectelor clientului;
  • Verificarea si aprobarea conditiilor aferente comenzilor de piese;
  • Crearea si intretinerea cererii de oferta;
  • Raportari catre client cu statusuri proiect.

Responsabilitati:
  • Elaboreaza cererile de oferta piese catre furnizori in functie de datele specificate de clientul din Germania;
  • Initiaza si urmareste cererea de oferta piese catre furnizori;
  • Actioneaza ca un suport al echipei de Planificare si Control Comenzi Piese;
  • Documenteaza cantitatile planificate si costurile prevazute in buget in coordonare cu echipa responsabila din partea clientului din München;
  • Aproba / respinge necesarul de componente pentru proiectul clientului;
  • Furnizeaza datele relevante pentru achizitii catre echipa de Planificare si Control Comenzi Piese;
  • Raporteaza periodic statusuri solicitate de catre biroul nostru din Germania.

Descrierea companiei

Capgemini Engineering’ is the former ALTRAN company.

Combined under one brand is a unique set of strengths from across the Group: the world leading engineering and R&D services of Altran and Capgemini’s digital manufacturing expertise.

Capgemini Engineering helps the largest innovators in the world engineer the products and services of tomorrow, and cope with disruption by embedding into products digital and software technologies.

Capgemini Engineering in Romania is headquartered in Cluj-Napoca, with offices also in Brasov and Bucharest, gathering a team of over 350 professionals. Our specialists deliver a variety of services across diverse industries: industrial and embedded software development, aerospace engineering, infrastructure & digital enterprise projects, automotive technical assistance, automotive life cycle, and supply chain management.

Publicat 12 oct. 2021 Expiră 11 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos