Specialist imigrari

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 3500 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

* Orientat către obiective și rezultate rapide;
* Experiență pe o poziție similară;
* Diplomație, proactivitate și claritate în exprimare;
* Inițiativă, creativitate, adaptabilitate;
* Perseverență în atingerea obiectivelor;
* Cunoscător al pachetului MS Office și experiență în utilizarea programelor de contabilitate si salarizare si a celor de tip CRM;
* Limba Engleză – la nivel conversațional.

Descrierea jobului

Care este rolul tau:
* Vei intocmi documentele necesare in vederea obtinerii dreptului de munca si de sedere pe teritoriul Romaniei pentru cetatentii non EU, angajati ai clientilor nostri;
* Vei mentine contactul cu departamentele implicate si cu clientii nostri pe tot parcursul obtinerii documentelor;
* Vei oferi consultanta clientilor atat prin telefon cat si prin email, pe tot parcursul procesului de obtinere a avizelor de munca/detasare si a permiselor de sedere;
* Vei asista clientul in obtinerea documentatiei si vei oferi solutii particularizate referitoare la procedurile de intocmire a documentelor necesare obtinerii dreptului de munca pe teritoriul Romaniei pentru cetatenii non EU;
* Vei fi responsabil de respectarea termenelor pentru depunerea/obtinerea documentelor necesare, in functie de fiecare caz in parte.

Cu cine vei colabora:
* Agențiile de stat, guvernamentale, cabinete notariale și altele, pentru obținerea documentelor necesare;
* Agențiile partenere din Asia pe parcursul procesului de aducere a candidaților în țară;
* Departamentele interne implicate în procesul de obținere a documentelor necesare.

Beneficii:
* Pachet de beneficii motivant, în acord cu nivelul responsabilităților și cu atingerea obiectivelor;
* Bonusuri in functie de performanta;
* Informațiile și toate resursele necesare pentru îndeplinirea obiectivelor;
* Un mediu de lucru placut, echipa tanara;
* Un domeniu inovativ, cu un potențial uriaș de creștere în piață;

Echipa noastră este formată din profesioniști cu o bogată experiență în identificarea omului potrivit la locul potrivit. În acest context, Yankons Activ Residence reprezintă o oportunitate pentru toate acele companii românești care își doresc angajați loiali, educați într-un sistem care respectă omul și meseria sa – sistemul de educație asiatic.
Recrutăm resurse umane din Asia în următoarele domenii de activitate: construcții, HORECA, agricultură, producție, curățenie, menaj, FMCJ, SPA, grădinărit, îngrijire.

Publicat 7 mai 2022 Reactualizat 21 mai 2022 Expiră 6 iun. 2022