de ani Fără Frică...

Publicat 24 Oct 2019 | Expiră 24 Nov 2019

Specialist HSEQ

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta in domeniu de minim 1,5- 2 ani;
  • Inspector SSM;
  • Cadru tehnic PSI;
  • Responsabil deseuri;
  • Certificare auditor intern- calitate, mediu, sanatate si securitate in munca;
  • Cunostinte privind Sistemele de management si asigurarea calitatii;
  • Calificarea de auditor pentru sisteme de management - avantaj;
  • Limba engleza – nivel fluent;
  • Excelente abilităţi de comunicare; capacitate de lucru in echipa si orientare catre satisfacerea nevoilor clientilor (interni si externi)
  • Persoană dinamică, implicata, organizată, atentă la detalii, orientată spre rezultat.
  • Gestioneaza situatiile de criza cu calm si usurinta.
  • Abilitati excelente de planificare si organizare pentru a respecta termenele limita

Descrierea jobului

  • Asigura conformarea la cerintele legale si de reglementare pe domeniul HSEQ;
  • Implementeaza si coordoneaza politicile si procedurile la nivel de grup privind aplicarea standardelor aferente serviciilor dezvoltate de Gebruder Weiss Romania SRL., in vederea atingerii performantelor stabilite de catre grupul Gebruder Weiss;
  • Coordoneaza implementarea Sistemelor de Management al Calitatii si IFS. Logistics, precum si a cerintelor Sistemelor de Management cu privire la mediu si sanatate si securitate ocupationala;
  • Asigura conformarea la cerintele legale si de reglementare cu privire la Transportul rutier al marfurilor periculoase ( ADR);
  • Coordoneaza si controleaza toate activitatile de protectie a muncii si a managementului calitatii mediului;
  • Coordoneaza si verifica activitatile de protectie si securitate in munca pentru intreaga organizatie;
  • Coordoneaza si verifica activitatile de prevenire a incendiilor si intocmirea planului de interventie in caz de incendiu sau situatii de urgenta, in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Se asigura de respectarea Regulamentului Intern, a masurilor de Securitate si Sanatate in Munca si cele privind Situatiile de Urgenta, Mediu si ADR, de catre personalul companiei;
  • Aduce la cunostinta superiorului ierarhic si a conducerii companiei abaterile disciplinare existente si colaboreaza cu departamentul Resurse Umane in vederea intocmirii documentatiei in vederea solutionarii acestora;
  • Documenteaza, implementeaza, mentine si imbunatateste continuu Sistemul de Management al Calitatii si IFS Logistics;
  • Participa la inspectii si audituri interne pe linie de calitate/ sanatate si securitate in munca, mediu si siguranta alimentului;
  • Se asigura ca sunt respectate in companie de catre angajati, cerintele pe parte de Sanatate si Securitate in Munca, Mediu, Siguranta Alimentului, TAPA;
  • Realizeaza interfete cu compartimentele si subunitatile companiei, cu subcontractantii pe parte de HSEQ sau alte parti interesate, in vederea rezolvarii actiunilor corective/preventive;
  • Monitorizeaza cerintele legale pe linie de SSM, Mediu, ADR, Siguranta alimentelor in cadrul organizatiei si asigura insusirea si respectarea prevederilor acestora;
  • Intocmeste la termenele stabilite, informarile, rapoartele si situatiile cerute de superiorul ierarhic si de catre conducerea companiei in legatura cu activitatea pe parte de HSEQ;
  • Asigura elaborarea, actualizarea si gestionarea principalelor documente ale Sistemului de Management Integrat al Calitatii, Sanatatii si Securitatii in munca, Sistemului de Management al Mediului si al Sigurantei alimentului si anume: manulaul calitatii/mediului/ sanatatii si securitatii in munca/ sigurantei alimentului, procedurile de sistem si operationale;
  • Intocmeste, actualizeaza si difuzeaza periodic, Matricea documentelor la nivel de Grup, pentru sistemele de Management Integrat al Calitatii, Sanatatii si Securitatii in Munca, Sistemul de management al Mediului si al Sigurantei alimentului in vigoare.

Gebrüder Weiss este una dintre cele mai importante companii la nivel global din industria de logistica si transporturi. Este reprezentanta la nivel mondial de peste 6.000 de angajati, in 150 de filiale din 27 de tari, avand reprezentante regionale in Europa, Europa de Est, Asia si SUA. Prezentă în România încă din anul 1994, Gebrüder Weiss oferă soluții integrate de logistică, precum şi o gamă completă de servicii de transport rutier internaţional si domestic, în regim de grupaj, camioane complete sau parţiale, transport feroviar, aerian și maritim.
Gebrüder Weiss opereaza prin 9 terminale logistice de cross-docking si puncte de lucru situate in Bucuresti, Arad, Sibiu, Cluj, Bacau, Craiova, Constanta si Oradea, performantele sale fiind sustinute de o echipa de peste 500 de specialisti in domeniu.
Pentru mai multe informatii puteti vizita site-urile noastre www.gw-world.com si www.gw-world.ro.

Expirat
Specialist HSEQ  -  GEBRUDER WEISS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles