SPECIALIST HR - SALARIZARE SI ADMINISTRARE PERSONAL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Experienta in calcul salarii - minim 5 ani;
- Experienta anterioara in SAGA constituie un avantaj;
- Studii superioare, de preferat in domeniile juridic/psihologie/sociologie/economic;
- Cunoştinţe solide de legislaţia muncii;
- Diploma inspector resurse umane/inspector salarii
- Cunoştinţe medii operare calculator;
- Cunoaşterea limbii engleze la nivel mediu;
- Spirit de echipă, corectitudine, responsabilitate;
- Abilităţi foarte bune de comunicare şi relaţionare;
- Abilităţi de organizare şi planificare a activităţilor;
- Atenţie la detalii;
- Capacitatea de a respecta termenele limită şi de a gestiona sarcini multiple.

Descrierea jobului

- Întocmirea si gestionarea contractelor individuale de muncă, actelor adiționale, deciziilor de încetare CIM, deciziilor de suspendare CIM, etc;
- Gestionarea relației cu Instituțiile statului;
- Completarea și transmiterea REVISAL-ului;
- Generarea adeverințelor pentru angajați;
- Intocmire si actualizare Fișe de post;
- Mentinerea organigramei actualizate;
- Intocmire pontaj;
- Întocmirea statului de salarii în fiecare lună;
- Întocmirea și depunerea declarațiilor lunare;
- Analize financiare ale costurilor de personal:
- Structură salarială pe centre de cost / departamente;
- Intocmire/actualizare proceduri de lucru specifice departamentului Resurse Umane si Administrativ;
- Mentinerea actualizata a RegulamentuluI Intern;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii de medicina muncii si protectia muncii;
- Coordoneaza programele de formare profesionala ale personalului;

- Alte sarcini administrative: asigurare achizitii, managementul contractelor, efectuare plati in numele societatii,

As exclusive agent of COSCO SHIPPING Specialized Carriers Co., Ltd.in Romania we provide general agency services consisting in:
Full Agency, vessel’s husbandry services;
Protecting Agency for vessels or cargoes ( general, bulk, or project cargoes) ;
In terms of Cargoes Logistics Services we offer:
Loading and discharging to/from vessels;
Cargo handlings;
Sea, river, rail, road transportation, special inland transportation;
Multimodal transportation, Containers, Flat racks, Open Tops, Ro/Ro;
Lashing and unlashing services;
All range of surveys inspections for vessels or cargoes, including tally services, through our 1st class vendors;
Approved Ocean Forwarder and Licensed NVOCC;
Complete Documentation - B/L, Letter of Credit, Consular;
Customs Clearance for import, export, or transit cargoes;
Ocean Contracts to Key Markets;
Integrated logistics services, providing door to door solutions;
Other logistics services
Publicat 25 ian. 2022 Reactualizat 24 feb. 2022 Expiră 24 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos