Publicat 09 Mai 2008 | Reactualizat 11 Mai 2008 | Expiră 09 Iun 2008

Specialist hardware

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Cunostinte bune despre arhitectura sistemelor de calcul;
• Studii de specialitate (automatica, electronica)- constituie avantaj;
• Abilitati in instalarea / configurarea sistemelor complexe - constituie avantaj;
• Studii profil IT – constituie avantaj;
• Cursuri de specialitate in domeniul IT – constituie avantaj;

Cunostinte profesionale obligatorii:
• Cunostinte tehnice privind platformele hardware (in special Intel) / cunostinte privind asamblarea/instalarea de servere/statii grafice/statii de lucru/subsisteme RAID/sisteme de stocare;
• Instalare / configurare sisteme de operare tip server
• Cunostinte legate de proiectare si instalare retele cu si fara fir / configurare echipamente active

Experienta:
• Experienta in domeniul IT – obligatoriu minim 1 an - prezentare referinte detaliate
• Experienta in realizarea de sisteme server pe platforme Intel – constituie avantaj

Alte cerinte:
• Bune aptitudini de comunicare, prezentare;
• Aptitudini de organizare si planificare a timpului si activitatilor;
• Persoana ambitioasa, motivatie pentru o cariera in domeniul IT profesional;
• Fire deschisa, atitudine optimista;
• Capacitate de lucru intr-un colectiv;
• Permanenta autoperfectionare si dorinta de a studia
• Pasiune, entuziasm
• Perseverenta

Se constituie in avantaje la evaluare:
- prezentarea de referinte detaliate
- atestate / certificari in domeniul hardware / software
- cunostinte legate de Linux si alte platformele open-source

Descrierea jobului

Candidatul ales va fi responsabil de productia si service-ul echipamentelor hardware realizate de PRO SYS.
Succesul in aceasta functie va fi sustinut de un bagaj solid de cunostinte hardware pentru a asigura o eficienta maxima in realizarea/furnizarea produselor si serviciilor de inalta calitate.
Sarcini / responsabilitati:
o asamblarea / verificarea / testarea produselor;
o instalarea diverselor sisteme de operare
o optimizarea / update-ul diverselor subsisteme (RAID, backplanes, etc.)
o asigurarea suportului administrativ in activitatile de productie;
o participarea la elaborarea documentatiei tehnice pentru produsele noi (stabilire / testare configuratii sisteme de lucru / servere)
• Sustinerea echipei de vanzari cu detalii tehnice legate de produsele/serviciile furnizate de PRO SYS;
• Contribuie la dezvoltarea solutiilor si serviciilor oferite de PRO SYS (testarea diverselor aplicatii software impreuna cu solutiile hardware propuse);

Productie, vanzare sisteme de calcul (servere TRUSTER, statii de lucru Theon, statii grafice imago, sisteme de stocare); proiectare/instalare retele cu si fara fir; service IT.

Expirat
Specialist hardware  -  PRO SYS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles