Publicat 12 Iun 2019 | Reactualizat 26 Iun 2019 | Expiră 13 Iul 2019

SPECIALIST GIS JUDETEAN

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cunoasterea reglementarilor legale , a prescriptiilor tehnice si a altor normative de proiectare privind proiectarea, verificarea, autorizarea, punerea in functiune, receptia si exploatareainstalatiilor electroenergetice;
Cunoasterea codului tehnic al retelei de distributie si a standardului de performanta pentru distributia energiei electrice;
Cunoasterea legislatiei si normativelor referitoare la regimul vecinatatii instalatiilor electroenergetice si coexistentei acestora;
Cunostinte despre instalatiile electrice care alcatuiesc sistemul de distributie a energiei electrice;
Cunoasterea limbii englezesau disponibilitatea de a invata;
Cunostinte utilizare PC – Microsoft Office;
Abilitati de conceptie si elaborare proiecte de raspuns, statistici comparative
Abilitati de analiza si sinteza;
Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini;
Capacitatea de a lucra in echipa si in situatii limita;
Bune calitati de planificare si organizare;
Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Raspunde de crearea bazei de date necesare realizarii sistemului GIS;
Gestioneaza si administreaza baza de date a sistemului GIS;
Contribuie la realizarea interfetelorcu alte baze de date ;
Creaza, intretine si dezvolta baza de date necesara desfasurarii activitatii proprii;
Conduce autoturisme in vederea indeplinirii sarcinilor de serviciu ;

Pentru a consulta bibliografia, accesaţi websiteul Distribuţie Energie Oltenia, secţiunea Cariere /Oportunităţi în carieră/ Bibliografie .

Distributie Oltenia este succesorul legal al Electrica Oltenia din 15 martie 2007, continuand desfasurarea exclusiva a activitatii de distributie a energiei electrice in calitate de proprietar al activelor necesare derularii activitatii in urma separarii activitatilor impusa prin cerintele legale europene (Unbundling).

Distributie Oltenia asigura alimentarea cu energie electrica a 1.427.035 clienti din 7 judete din regiunea Olteniei: Dolj, Arges, Olt, Gorj, Valcea, Mehedinti si Teleorman.

Expirat
SPECIALIST GIS JUDETEAN  -  DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA SA