Publicat 07 Ian 2019 | Reactualizat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Feb 2019

SPECIALIST EXTINDERE RETEA JT, MT, IT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare în domeniul electric/energetic
Cunoaşterea legislaţiei şi a metodologiei privind racordarea utilizatorilor la RED, încheierea contractelor de distribuţie şi efectuarea de balanţe energetice;
Cunostinţe utilizare calculator ( SAP, DOCLIB, OFFICE, AUTOCAD, etc.);
Abilitaţi de organizare şi gestionarea a timpului de lucru în scopul optimizării acestuia;
Capacitatea de a lucra în echipă şi în situaţii limită;
Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini;
Abilităţi de analiză şi sinteză în domeniul tehnic electroenergetic;
Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Stabilirea soluţiilor de racordare a utilizatorilorla reţelele de distribuţie;
Emiterea avizelor tehnice de racordare şi a certificatelor de racordare, în termenele legale;
Incheierea contractelor de racordare cu utilizatorii reţelelor electrice de distribuţie ;
Stabilirea soluţiilor/condiţiilor de apropiere/coexistenţa obiectivelor noi ale utilizatorilorcu reţelele electrice de distribuţie;
Emiterea avizelor de amplasament , în termenele legale ;
Încheierea contractelor de deviere/mutare a instalaţiilor electrice cu utilizatorii reţelelor electrice de distribuţie;
Analiza şi soluţionarea cererilor /sesizărilor transmise de către utilizatorii reţelelor electrice de distribuţie;
Întocmirea caietelor de sarcini pentru branşamentele electrice şi lucrările de alimentare cu energie electrică;
Promovarea şi urmărirea lucrărilor de branşamente electrice şi a punerii sub tensiunea instalaţiilor de utilizare racordate direct la RED;
Conduce vehiculele aflate în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului ;

Distributie Oltenia este succesorul legal al Electrica Oltenia din 15 martie 2007, continuand desfasurarea exclusiva a activitatii de distributie a energiei electrice in calitate de proprietar al activelor necesare derularii activitatii in urma separarii activitatilor impusa prin cerintele legale europene (Unbundling).

Distributie Oltenia asigura alimentarea cu energie electrica a 1.427.035 clienti din 7 judete din regiunea Olteniei: Dolj, Arges, Olt, Gorj, Valcea, Mehedinti si Teleorman.

Expirat
SPECIALIST EXTINDERE RETEA JT, MT, IT  -  DISTRIBUTIE ENERGIE OLTENIA SA