Publicat 15 Oct 2020 | Reactualizat 12 Nov 2020 | Expiră 15 Nov 2020

SPECIALIST EXTINDERE RETEA - INTERNSHIP Craiova

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CE AȘTEPTĂM DE LA TINE

Să fii student în an final /absolvent de studii economice cu rezultate deosebite pe parcursul studiilor universitare;
Să ai o atitudine deschisă, interes și dorința de a învăța;
Să ai capacitate de analiză și sinteză, abilități de organizare și prioritizare sarcini;
Cunoștințe medii de utilizare a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
Limba engleză vorbit /scris - nivel mediu.

Descrierea jobului

Ca membru al echipei vei lucra alături de specialiști în domeniu și sub îndrumarea Sefului de Serviciu Extinderea Retelei – Unitatea Centrala . Totodată, vei avea ocazia să îți dezvolți abilitățile în domeniul energetic și legislația conexă.

CE VEI FACE

Pentru acest post, vei învăța să:
Oferi utilizatorilor informatii cu privire la etapele procesului de racordare, emitere, actualizare Avize de amplasament/Avize Tehnice de Racordare/Certificate de Racordare/Incredintari directe/Contracte de racordare/deviere, sa;
Oferi clientilor noi consultanta privind procesul de racordare, completarea cererilor si a chestionarului energetic, in vederea emiterii Avizelor Tehnice de Racordare si Avizelor de Amplasament
Urmaresti si sa intreti informatiile in SAP, pe parcusul derularii procesului de racordare la retea.
Repartizare in SAP a petitiilor , Monitorizare stadiille si modul de solutionare al petitiilor repartizate in cadrul serviciului
Intocmesti raportari lunare, trimestriale privind procesul de racordare, gerstionarea petitiilor

CE ÎȚI OFERIM

Un program de internship plătit pe o perioadă de 6 luni, un program de lucru zilnic de 6 ore , începând cu data de 03.02.2020;
Șansa de a construi o carieră în cadrul operatorului de distribuție, învățând de la cei mai experimentați specialiști;
Un mentor/ îndrumător care îți va oferi suport pe toată perioada desfășurării programului de internship;
Posibilitatea de a te implica în activitățile zilnice, proiectele și prezentările viitorilor colegi;
Îmbunătățirea cunoștințelor teoretice și practice privind activitatea de distribuție a energiei electrice;
Perfecționarea cunoștințelor privind utilizarea pachetului Microsoft Office (Word, Excel si Power Point).
O evaluare la finalizarea programului de internship.

Distributie Oltenia este succesorul legal al Electrica Oltenia din 15 martie 2007, continuand desfasurarea exclusiva a activitatii de distributie a energiei electrice in calitate de proprietar al activelor necesare derularii activitatii in urma separarii activitatilor impusa prin cerintele legale europene (Unbundling).

Distributie Oltenia asigura alimentarea cu energie electrica a 1.427.035 clienti din 7 judete din regiunea Olteniei: Dolj, Arges, Olt, Gorj, Valcea, Mehedinti si Teleorman.

Expirat
SPECIALIST EXTINDERE RETEA - INTERNSHIP Craiova  -  CEZ GROUP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles