Publicat 12 Ian 2021 | Reactualizat 09 Feb 2021 | Expiră 12 Feb 2021

SPECIALIST DOCUMENTATII CPT - zona Teleorman

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice de specialitate electrică (electrotehnică, energetică, electromecanică);
Experiență minim doi ani în domeniul energetic;
Cunoștințe în domeniul distribuției și măsurării energiei electrice, proiectării și execuției instalațiilor electrice de distribuție/alimentare și utilizare;
Cunoștințe de utilizarea aparetelor electrice măsurare și verificare grupuri de măsură montaje:direct, semidirect, indirect;
Cunoașterea legislației și metodologiei privind determinarea CPT în rețelele de distribuție;
Capacitatea de a redacta rapoarte clare, concise, precise și la termen;
Abilitatea de a păstra o atitudine echilibrată și calmă în situații dificile;
Abilități de comunicare, mediere;
Cunoștințe foarte bune de operare în MS Office (word, excel);
Cunoștințe foarte bune de utilizare a sistemelor informatice (SAP, Converge)
Capacitatea de a lucra în echipă, în situații limită și de a gestiona mai multe sarcini simultan;
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Lunar întocmește Bilanțul de Energie Redus și Bilanțul de Energie pe nivele de tensiune al DEO;
Coordonează monitorizarea punctelor de măsură din capetele opuse ale punctelor de schimb cu entități vecine (CHE, CET, Transelectrica și filialele vecine);
Urmărește lunar cantitățile de energie electrică necesare pentru acoperirea consumului din spațiile administrative și tehnologice;
Verifică lunar pierderile de energie electrică facturate consumatorilor datorită necoincidenței punctului de măsurare cu punctul de delimitare a instalațiilor electrice, folosind rapoarte SAP;
Monitorizează lunar cantitățile de energie electrică active distribuite furnizorilor conform rapoartelor SAP ;
Monitorizează lunar cantitățile de energie electrică active distribuite consumatorilor captive și eligibili, conform rapoartelor SAP;Efectuează analize lunare ale pierderilor pe nivele de tensiune și zonale

Distributie Oltenia este succesorul legal al Electrica Oltenia din 15 martie 2007, continuand desfasurarea exclusiva a activitatii de distributie a energiei electrice in calitate de proprietar al activelor necesare derularii activitatii in urma separarii activitatilor impusa prin cerintele legale europene (Unbundling).

Distributie Oltenia asigura alimentarea cu energie electrica a 1.427.035 clienti din 7 judete din regiunea Olteniei: Dolj, Arges, Olt, Gorj, Valcea, Mehedinti si Teleorman.

Expirat
SPECIALIST DOCUMENTATII CPT - zona Teleorman  -  CEZ GROUP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles