Publicat 04 Oct 2019 | Reactualizat 01 Nov 2019 | Expiră 04 Nov 2019

Specialist Digital Marketing

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Suntem in cautarea unui nou coleg pentru compania noastra, in cadrul departamentului de marketing.

Rolul tau va include dezvoltarea prezentei IT Genetics pe platforme marketplace, comparatoare de produse si marketing afiliere. Prin campaniile initiate si coordonate de tine vei urmari imbunatatirea indicatorilor specifici si generarea de leaduri. Colaboram cu platforme atat din Romania cat si din alte tari.

Povestim cu drag mai multe in cadrul unei intalniri.

Cerinte:

  • Minim 3 ani experienta in coordonarea actiunilor de marketing si promovare pe platforme marketplace, comparatoare de produse si afiliere.
  • Cunostinte generale despre marketing online.
  • Spirit analitic.
  • Atentie la detaliu.
  • Cunostinte pachet Microsoft Office.
  • Cunoasterea Limbii Engleze – nivel mediu/ avansat.

Reprezinta avantaje
  • Cunoastere platforme Google Analytics, 2performant, EMAG marketplace, Amazon marketplace
  • Cunoasterea altor limbi straine, de exemplu Maghiara, Germana sau Bulgara.
  • Experienta in copyrighting si SEO

Descrierea jobului

  • Integrarea si gestionarea platformelor marketplace
  • Upload-ul produselor vandute de societate pe platformele in cauza
  • Gestionarea stocurilor si preturilor produselor vandute de societate
  • Editarea si prelucrarea fotografiilor conform parametrilor pentru produsele vandute prin platformele Marketplace
  • Analiza si optimizarea sistemului SEO
  • Acordare asistenta clientilor Marketplace
  • Propune strategia de dezvoltare a platformelor marketplace, comparatoare de produse si platforme afiliere
  • Implementeaza campaniile de marketing pe aceste platforme
  • Urmareste indicatorii specifici si propune permanent actiuni privind imbunatatirea acestora.

IT Genetics, companie cu capital 100% romanesc, prezenta pe piata din Romania de peste 12 ani, este integrator de sisteme in domeniul identificarii automate, colectarii de date (AIDC) si punctelor de vanzare (POS).

Istoria companiei a inceput in prima parte a anului 2007 cand Stefan Axinte si Liviu Sima, parteneri fondatori, au decis sa transpuna intr-un business pasiunea pentru tehnologie, punand bazele unei afaceri care sa ajute companiile sa isi optimizeze activitatea.

Compania a aparut pe piata din necesitatea firmelor de a-si eficientiza procesele operationale ingreunate, serviciile oferite de IT Genetics rezolvand problemele cu care se confruntau acestea de ani buni. Prin serviciile pe care le ofera clientilor, compania livreaza si implementeaza solutii fiabile, adaptate nevoilor curente si viitoare, optimizand constant beneficiile obtinute de catre clienti.

De la infiintare compania s-a dezvoltat constant, iar calitatea ireprosabila a serviciilor oferite a fost un criteriu decisiv pentru care mari producatori renumiti la nivel international, precum Zebra, Brother, Citizen, Honeywell, au ales sa ne ofere diferite grade de parteneriat.

Ne place tehnologia, sustinem inovatia si vrem sa devenim cel mai bun furnizor de solutii B2B! Te asteptam alaturi de noi!

Expirat
Specialist Digital Marketing  -  IT Genetics

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles