Publicat 11 Sep 2019 | Reactualizat 18 Sep 2019 | Expiră 11 Oct 2019

Specialist Dezvoltare Retea - B2C

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Cerinte:

• Cunostinte avansate de Word, Excel, PowerPoint;
• Competente de comunicare în situații dificile;
• Excelenta operationala;
• Abilitati de analiza;
• Flexibilitate și capacitatea de adaptare în relaționare;
• Orientare catre rezolvarea de probleme;
• Capacitatea de a lucra in echipa;
• Spirit intreprinzator, proactiv;
• Etica si integritate;
• Dorinta continua de perfectionare;
• Orientare catre obtinerea de rezultate;
• Orientare catre client si abilitati de comunicare;
• Studii medii/ superioare;
• Experienta in activitati operationale si de customer care.

Descrierea jobului

Care este puterea ta?
Suntem în Era Energiei Deschise și Enel se pregătește să identifice oameni care vor să schimbe lumea și sunt dispuși să se provoace pe ei insisi cu scopul de a inventa modalități de a o schimba!

Descrierea jobului:
• Colaboreaza in stransa legatura cu echipele de Product si Channel Management, ENEL X B2C in vederea procesarii taskurilor specifice sistemului CRM pentru solutionarea situatiilor operationale rezultate ca urmare a unor exceptii/erori in fluxul operational care necesita interventie manuala
• Activeaza ca punct de escaladare pentru clientii de aparate de aer conditionat si centrale termice B2C Enel X, pentru orice situatie operationala aparuta ca urmare a unor probleme/erori in fluxul operational standard.
• Preia si raspunde solicitarilor de escaladare primite din partea canalelor de Customer Care, Call Center si Suport Vanzari Indirecte care nu au putut fi rezolvate la primul nivel de interactiune cu clientul;
• Colaboreaza cu echipa de Product si Channel Management B2C in vederea rezolvarii problemelor/reclamatiilor aparute pe fluxul operational din partea clientilor, inclusiv acelea care implica actiunea partenerilor implicati in proiect;
• Analizeaza si propune modalitati de imbunatatire a fluxurilor operationale implementate in sistemul CRM;
• Este responsabil de activitati de Quality Assurance vis-a-vis de fluxul operational;
• Asigura realizarea unor analize sintetice referitoare la activitatea operationala ( activare, dezactivare, facturare, reclamatii referitoare la produsele vandute - aparate de aer conditionat si centrale termice);
• Mentine relatia cu colaboratorii externi in vederea transmiterii informatiilor necesare in vederea finalizarii procesului de vanzaremontare a produselor;
• Realizeaza rapoarte si analize periodice si la cerere in vederea monitorizarii produselor vandute, livrate sau montate;
• Este responsabil(a) de relatia cu partenerii de livrare si instalare in ceea ce priveste fluxurile operationale zilnice, activitate care implica: alocare de noi cazuri de instalare la parteneri, urmarirea si confirmarea instalarilor sau livrarilor la client, actualizarea fisierelor interne cu informatii primite de la parteneri sau din fluxurile interne;
• Gestioneaza in mod direct sesizari si reclamatii privind livrarea si instalarea produselor Enel.

Tipul contractului: nedeterminat

Locatie: Bucuresti, Cladirea Day Tower

Beneficii:
• Pachet salarial competitiv;
• Program de integrare intr-o echipa profesionala, tanara si dinamica;
• Oportunitati reale de dezvoltare a carierei;
• Zile libere aditonale (Ziua de Nastere, Ziua Energeticianului);
• Rambursarea partiala a costurilor vacantei;
• Oferte speciale ale colaboratorilor nostri (7 Card, WorldClass si multe altele);
• Zile in plus de concediu, in functie de vechimea in munca.

Ce ar mai trebui sa stii?
Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru o perioada nu mai mare de un an.
Pentru a vă alătura companiei Enel și pentru a vă permite să deschideți locuri de muncă actuale sau viitoare, vă rugăm să vizitați și să vă înregistrați CV-ul complet în baza noastră de date Taleo.
Toate informațiile vor fi tratate ca strict confidențiale.

Enel X România reprezintă, alături de Enel X Mobility România, o nouă direcție în activitățile Grupului Enel în România. Compania e dedicată dezvoltării de produse inovatoare și soluții digitale în sectoarele pe care energia le transformă cel mai mult, în special pentru mobilitate electrică și pentru locuințe. Tehnologiile inteligente, inovația, digitalizarea, economia circulară sunt câteva dintre căile sustenabile prin care ajutăm clienții să descopere noi moduri de a folosi energia.

Enel Group operates in more than 30 countries all over the world and it enjoys the confidence of approximately 70,000 employees worldwide. Enel Group in Romania is one of the largest private investors in the energy industry, carrying on operations in the fields of electricity distribution, supply, generation from renewable energy sources and in the field of innovative digital energy solutions. The Group entered the Romanian market in 2005, and it provides services for 3 million clients. It has approximately 3,100 employees in Romania in all companies, and heir cooperation is based on the Open Power values: responsibility, innovation, trust and proactivity.

It is an extraordinary opportunity to work in the energy field in this age of the energy transition, and together we have the chance to contribute in Romania to goals such as decarbonisation trough green energy, electrical mobility, energy efficiency, circular economy, innovation, digitalization, all these complying with the principle of creating shared value, together with the communities which we serve.

If you want to know more about how Enel processes your data on your application, you can access this link whenever you like: https://www.enel.ro/content/enel-ro/enel-energie/ro/megamenu/ancillary/legal.html

Specialist Dezvoltare Retea - B2C  -  ENEL X

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles