Specialist Dezvoltare Produse Farmaceutice

Rompharm - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare de specialitate (Chimie, Inginerie Chimica, Farmacie etc.)
- Experienta in domeniul farmaceutic sau in domeniul cercetare-dezvoltare minim 3 ani
- Experienta in dezvoltarea formelor lichide parenterale constituie un plus.
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/avansat
- Cunostinte operare PC (pachetul Microsoft Office)

Descrierea jobului

- Prepararea seriilor experimentale, seriilor pilot si participarea la fabricatia seriilor de validare pentru produsele dezvoltate
- Elaborarea specificatiilor de produs finit si a propunerilor de fabricatie pentru produsele dezvoltate
- Efectuarea studiilor experimentale necesare autorizarii produselor dezvoltate: evaluarea riscului de prezenta a impuritatilor elementare si a nitrozaminelor in produsele dezvoltate, studii de migrare din ambalajul primar, studii de stabilitate a produselor in timpul utilizarii (,,in-use stability”)
- Evaluarea rezultatelor analitice furnizate de catre Laboratorul de Cercetare si Dezvoltare Analitica si urmarirea seriilor pilot in stabilitati conform ghidurilor ICH
- Elaborarea modului ,,3.2.P.2 Pharmaceutical Development” din modulul 3 al dosarului de depunere pentru autorizarea produselor farmaceutice

Descrierea companiei

Companie producatoare de medicamente

Publicat 19 ian. 2022 Reactualizat 13 apr. 2022 Expiră 13 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos