Publicat 02 Aug 2019 | Reactualizat 01 Sep 2019 | Expiră 02 Sep 2019

SPECIALIST DEPARTAMENT ASIGURAREA CALITATII

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate (farmacist, chimist, inginer chimist, biolog sau biochimist)
Experienta de minim 5 ani in activitatea de productie produse medicamentoase sau 2 ani in asigurarea/controlul calitatii
Abilitati de planificare, organizare si coordonare
Capacitate de comunicare si spirit de echipa
Capacitate de analiza, sinteza si interpretare a datelor si informatiilor
Spirit de observatie, atentie canalizata pe detalii
Capacitate de decizie pe solutii tehnice
Cunostinte limba engleza, nivel avansat
Cunostinte operare PC

Descrierea jobului

Mentinerea si imbunatatirea sistemului de asigurare a calitatii conform cu Buna Practica de Fabricatie prin participarea la:
- auto-inspectii
- instruiri personal din punct de vedere al prevederilor BPF
- controlul documentelor
- elaborare/revizuire/imbunatatire proceduri standard de operare specifice activitatii generale a Departamentului Asigurarea Calitatii
- calificarea furnizorilor, analizare tendinta de manifestare a calitatii materiilor prime si materialelor de ambalare achizitionate, in functie de reclamatiile catre furnizori
- controlul schimbarilor: Gestionare sistem controlul schimbarilor, evaluarea impactului si monitorizarea implementarii schimbarilor
- participa si recomanda solutii pentru rezolvarea deviatiilor si a rezultatelor in afara specificatiilor
- asigurare suport in stabilirea actiunilor corective si preventive, urmarirea actiunilor corective
- efectuare analiza anuala a calitatii produsului, conform cu cerintele legislatiei in vigoare
- calificarea echipamentelor/instalatiilor/sistemelor si validarea de procese
- revizuirea dosarelor de fabricatie a seriilor de produs medicamentos
- reclamatii
- rechemari
- gestionare artwork-uri

SC INFOMED FLUIDS este o companie romaneasca specializata in fabricarea si comercializarea produselor farmaceutice destinate terapiilor parenterale si medicinei de urgenta. Infomed Fluids este o subsidiara a ACS DOBFAR INFO (Elvetia), renumita filiala a ACS DOBFAR HOLDING, care de peste 30 de ani ocupa un loc important pe piata mondiala in producerea de antibiotice de tip penicilina si cefalosporine.
Astazi Infomed Fluids este prezenta pe diferite piete europene cu obiective ambitioase si cu produse de maxima calitate.

Expirat
SPECIALIST DEPARTAMENT ASIGURAREA CALITATII  -  INFOMED FLUIDS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles