Publicat 12 Ian 2018 | Reactualizat 17 Ian 2018 | Expiră 11 Feb 2018

SPECIALIST DE MEDIU

1 post

Candidatul ideal

- Studii superioare intr-un domeniu conex (Protectia Mediului, Ingineria Mediului, etc)
- Cunostinte privind legislatia de mediu, managementul mediului
- Absolvirea unor cursuri in domeniul mediului constituie un avantaj - Auditor Mediu IS Responsabil Gestionarea Deseurilor
- Experienta in cadrul unor proiecte din Programul Operational Sectorial de Mediu (PSO Mediu) constituie un avantaj
- Cunostinte operare PC

Descrierea jobului

- Intocmirea documentatiei de management de mediu
- Elaborarea programului de monitorizare a factorilor de mediu
- Realizarea auditului intern de mediu
- Supravegherea activitatii de pregatire pentru situatiile de urgenta
- Raportarea activitatii de mediu
- Monitorizarea si intocmirea raportarilor pe tipuri de deseuri
- Elaboreaza rapoarte catre organele de reglementare
- Elaboreaza documentatia tehnica necesara obtinerii actelor de reglementare din domeniul mediului si gospodaririi apelor, inclusiv urmarirea respectarii prevederilor acestora
-Realizeaza instruiri ale SMI (intocmire tematici si realizare efectiva a instruirii)

Synevo este un brand international specializat in servicii de laborator medical, prezent în 11 ţări, deţine peste 80 de laboratoare şi peste 400 centre de recoltare.

De peste 20 de ani pe piata românească, Synevo România reprezintă o reţea de 16 laboratoare şi 74 de centre de recoltare, iar paleta noastră de investigaţii cuprinde peste 2500 de teste diferite de laborator (de rutină şi diagnostic avansat) din specialităţile hematologie, microbiologie, imunologie, biochimie, toxicologie, citologie & histopatologie şi teste de genetică.

Cu peste 1,000 de angajati Synevo Romania este cel mai mare prestator integrat de servicii de laborator medical, avand totodata o unitate centrala de referinta - Laboratorul Central (situat pe platforma comerciala Militari).

La baza succesului nostru stau: calitatea serviciilor, colaborarea permanenta cu medicii clinicieni, si nu in ultimul rand, dorinta noastra de a contribui la evolutia dezvoltarii calitative a serviciilor medicale din Romania.

Puteti citi mai multe informatii despre noi pe pagina noastra: www.synevo.ro

SPECIALIST DE MEDIU  -  SC SYNEVO ROMANIA SRL