Publicat 17 Oct 2014 | Reactualizat 14 Nov 2014 | Expiră 18 Nov 2014

Specialist Controlul Calitatii

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Efectueaza analizele fizico-chimice in vederea verificarii calitatii produselor cu respectarea principiilor GMP;
- Efectueaza verificarile/calibrarile periodice ale echipamentelor din Laborator in acord cu procedurile instructiunile de lucru interne;
- Completeaza documentatia specifica activitatii de laborator;
- Utilizeaza sistemtul informatic LIMS in efectuarea analizelor fizico-chimice.

Descrierea jobului

- Studii superioare de specialitate (Chimie, Inginerie Chimica);
- Experienta minima 3 ani in controlul de calitate din industria farmaceutica
- Cunostinte teoretice si practice privind controlul produselor medicamentoase;
- Cunostinte legate de analizele non-instrumentale si instrumentale aplicabile in controlul calitatii
- Cunostinte legate cromatografie de lichide de inalta performanta;
- Cunoştinţe de limba engleză - nivel mediu;
- Cunoştinţe medii de operare PC (MS Word, MS Excel);
- Cunoasterea standardelor RBPF si EHS;
- Capacitate de analiză şi sinteză a informaţiilor;
- Rezistenta la lucrul sub presiune;
- Disponibilitate de a invata lucruri noi, abilitati de comunicare, flexibilitate, simt analitic dezvoltat;

Zentiva este un grup farmaceutic specializat in dezvoltarea, producerea si comercializarea medicamentelor generice. Suntem lideri de piata in Cehia, Slovacia si jucam un rol important in Europa Centrala si de est.
Misiunea noastra este de a imbunatati calitatea vietii populatiei prin oferirea de medicamente si servicii de calitate si la indemana tuturor.Pentru a indeplini aceasta misiune avem nevoie de cei mai buni oameni. De aceea, oferim un mediu de lucru dinamic, cu oportunitati de crestere si dezvoltare si o atmosfera care incurajeaza activ inovatia.

Expirat
Specialist Controlul Calitatii  -  ZENTIVA SA