Specialist Comunicare & Social Media

BUCATEPEROATE SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 500 - 900 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Pasionat de gastronomie si organizare de evenimente;
  • Experiență de lucru în departamentul de Marketing, Social Media, Online, PR;
  • Cunostine SEO pot reprezenta un avantaj.
  • Capacitatea de a redacta texte în limba română și limba engleză;
  • Experiență în utilizarea platformelor sociale si în realizarea de conținut;
  • Experienta in domeniul alimentatiei publice/Horeca (reprezinta un avantaj);
  • Înțelege tendințele de comunicare;
  • Este o persoană creativă și dezvoltă idei, serioasa, punctuala si organizata;
  • Poate să comunice în echipă și să colecteze informații;
  • Se concentrează pe găsirea soluțiilor.
  • Simt estetic dezvoltat;

Descrierea jobului

  • Planifică și redactează conținutul de comunicare al companiei - profil HORECA;
  • gestionează toate canalele de social media (Instagram, Facebook, YouTube, Google) si adaptarea continutului pentru aceste canale;
  • Monitorizează și interacționează cu utilizatorii, răspunde la solicitări și alte tipuri de mesaje;
  • Monitorizarea feedback-ului clientului si mentinerea unui contact strans cu acesta;
  • Contribuie la strategia de comunicare și promovare a campaniilor online;
  • Măsoară performanțele campaniilor și aduce îmbunătățiri;

Bucate pe Roate își mărește echipa! Te așteptăm să te alături unui colectiv dinamic, primitor, format din peste 40 de persoane cu diferite specializări în domeniul alimentației publice. Vei avea ocazia să lucrezi într-o companie cu capital 100% românesc, cu o experiență de peste 12 ani în domeniu, aflată într-o continua dezvoltare și care deține un spațiu de producție de aproximativ 500 mp, amenajat și complet utilat. Întreaga activitate se desfasoară cu respectarea sistemelor de calitate și siguranța alimentului, implementate împreună cu Tűv Karpat. Compania noastră deține și o certificare FSSC (Food Safety System Certification), standard recunoscut de către GFSI (Global Food Safety Initiative). Ne mândrim și cu faptul că am participat la organizarea catering-ului pentru Summit-ul organizat în Sibiu în luna mai a anului 2019, la care au participat 27 de șefi de stat. Compania noastră a fost premiată de Arhiepiscopia Romano-Catolică pentru susținerea vizitei Papei Francisc la București și pentru serviciile de catering prestate la acest eveniment.

Publicat 18 mai 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos