SPECIALIST COMUNICARE MARKETING

SANEX S.A. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Nivel de pregatire: studii superioare, specializarea Marketing sau alt domeniu relevant.
  • Experienta in Marketing de minim 5 ani.
  • Limba engleza la un nivel foarte bun.
Competente profesionale (hard skills):
  • Operare PC la un nivel foarte bun: Microsoft Office, Outlook
  • Experienta in operarea software-urilor de analiza web: Google Ads, Google Analytics, MailChimp, Facebook Ads, WordPress cu administrare CRM.
Competente personale (soft skills):
  • Foarte bune abilitati de organizare a muncii proprii , de gestionare a timpului si de prioritizare
  • Fire ordonata, acuratete, creativitate, atentie la detalii, rigurozitate.
  • Gestionarea mai multor activitati pana la finalizare si in termene limita.
  • Abilitati foarte bune de comunicare interpersonala si in afaceri.

Descrierea jobului

Principalele atributii si responsabilitati:
  • Dezvoltarea si implementarea programelor de comunicare si marketing offline si online. Dezvoltarea prezentei online si atragerea unui numar mare de urmaritori activi in canalele social media.
  • Propune si implementeaza planul lunar de comunicare online, postari de marketing orientate catre clienti si publicul larg.
  • Dezvolta, implementeza si distribuie toate materialele de comunicare online, inclusiv stiri, articole, postari. Coordoneaza activități CSR, sponsorizari.
  • Dezvolta si intretine site-ul companiei. Administreaza conturile social media.
  • Utilizeaza software-ul de analiza web pentru a monitoriza performanta site-urilor web si a campaniilor derulate. Face recomandari de imbunatatire.
  • Colaboreaza activ cu managerul de produs si specialistul marketing comercial pentru a determina estimarile de costuri si timpul necesar pentru proiectele de comunicare / lansare.
  • Colaboreaza cu furnizorii de marketing pentru a obtine cele mai bune rezultate si preturi.
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv
  • Colaborare intr-o echipa dinamica
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala

SANEX S.A. este unicul producator de placi ceramice din Romania - faianță, gresie și decoruri. Puterea de a se adapta la tendintele pietei se reflecta in grija pentru imbinarea experientei tehnice cu inovatia continua pe care estetica si trendul le aduc in acest domeniu.
► Integrarea în anul 2004 în portofoliul grupului austriac LASSELSBERGER, unul dintre cei mai mari producători de plăci ceramice din Europa, a adus companiei SANEX un aport semnificativ de know-how si o orientare mai puternica pentru cercetare si inovatie.
► Brandul CESAROM scrie istorie în România de peste jumatate de secol si se remarca prin sute de produse fabricate de ceramisti romani in SANEX S.A. Cluj Napoca.

Publicat 22 oct. 2021 Reactualizat 19 nov. 2021 Expiră 21 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos