Publicat 14 Feb 2020 | Reactualizat 29 Feb 2020 | Expiră 15 Mar 2020

Specialist Colectare Debite- Sediul Central Arad

1 post

Candidatul ideal

  • Studii superioare
  • Cunoasterea procesului de creditare
  • Cunoasterea tehnicilor de negociere
  • Orientare spre client
  • Eficienta operationala
  • Orientare catre solutii
  • Limba engleza (cel putin nivel mediu)

Descrierea jobului

  • Contactarea telefonica a persoanelor care inregistreaza debite restante
  • Informarea clientilor cu privire la toate debitele inregistrate fata de banca
  • Oferirea consultantei și a informatiilor debitorilor in legatura cu aspectele particulare ale debitelor pe care acestia le au
  • Negocierea conditiilor de plata conform procedurilor interne
  • Prezintarea celor mai bune solutii si modalitati de plata
  • Monitorizarea si respectarea angajamentelor de plata agreate cu debitorii
  • Participarea activa la sporirea eficientei si optimizarii activitatii in cadrul departamentului.
Considerăm că succesul nostru se datorează profesioniștilor cu care lucrăm, cât și motivației și sentimentului de apartenență la un Grup internațional. Punem preț pe dezvoltarea competențelor profesionale ale echipelor noastre pentru atingerea obiectivelor, lucruri care duc la construirea unei relații durabile cu clienții noștri, bazată pe încredere și calitatea serviciilor.

Intesa Sanpaolo Bank este subsidiara unuia dintre cele mai mari grupuri bancare din Europa și lider în Italia pe toate zonele de business (retail, corporate și wealth management). Grupul oferă servicii financiare către 19 milioane de clienți, printr-o rețea de peste 5.300 de unități teritoriale, având o prezență internațională strategică prin cele 12 subsidiare din țările din Europa Centrală și de Est, Orientul Mijlociu și Africa de Nord.

În Romania, Intesa Sanpaolo Bank se adreseaza atât clienților Corporate și IMM, cât și clienților persoane fizice. Banca finanțează antreprenori locali și străini, care doresc să își crească afacerea, oferindu-le acces nu doar la produsele și serviciile locale, ci si la oferta globală a unuia dintre cele mai solide grupuri financiare din lume.

Specialist Colectare Debite- Sediul Central Arad  -  BANCA COMERCIALA INTESA SANPAOLO ROMANIA S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles