Publicat 09 Oct 2019 | Reactualizat 06 Nov 2019 | Expiră 09 Nov 2019

Specialist Cercetare Dezvoltare - Industria Farma

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Sediul companiei este in Bragadiru, Ilfov.
​Se ofera transport angajatilor de la Piata Unirii - la sediul companiei (dus-intors)

- Absolvent al unei institutii de învătământ superior de lunga durata (Farmacie, Chimie).
- Cunoasterea aprofundata a Regulilor de Buna Practica de Fabricatie si a Regulilor de Buna Practica de Laborator;
- Experienta in industria farmaceutica - prezinta avantaj;
- Cunostinte PC:Windows, Linux, Open Office, Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint);
- Limba engleza: nivel mediu;
- Capacitate de comunicare clara si concisa;
- Spirit de echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Asigura suport pentru scale-up tehnologic atat in cadrul companiei, precum si pentru terti, atunci cand se solicita.
- Dezvoltarea formulelor medicamentelor/ suplimentelor alimentare si realizarea probelor tehnologice forme solide (capsule gelatinoase tari și comprimate).
- Evalueaza, avizeaza si/ sau aproba rapoartele de cercetare la incheierea unei etape de cercetare.
- Intocmeste parti din documentatia necesara in dosarele de autorizare/reautorizare a medicamentelor/ suplimentelor alimentare.
- Evalueaza documentatia chimico-farmaceutica de autorizare/ reautorizare a medicamentelor.
- Elaboreaza și actualizeaza procedurile standard de operare și instrucțiunile de lucru din cadrul Departamentului de Cercetare Dezvoltare.
- Verifica si se asigura de implementarea procedurilor de operare, analizează si apreciază rezultatele obtinute in urma controlului efectuat.

Beneficii si alte informatii:
​- Se lucreaza in schimburi (06:00-14:00/ 13:45-21:45)
​- Oferim tichete de masa
​- Toti angajatii beneficiaza de abonament medical cu consultatii si analize gratuite la o clinica privata.

Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie.

Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor.

Cu un portofoliu actual de peste 90 de produse (medicamente cu prescripţie medicală, medicamente fără prescripţie medicală - otc-uri şi suplimente alimentare), laboratoare de cercetare de cel mai înalt nivel, linii de producţie moderne şi o puternică echipa de reprezentanţi medicali şi de vânzări, Laropharm se numără printre principalii competitori autohtoni de pe piaţa farmaceutică din România.

Investiţiile companiei sunt concentrate spre îmbunătăţirea şi extinderea portofoliului de produse, având ca principal obiectiv satisfacţia consumatorilor şi susţinerea unei vieţi sănătoase.

Expirat
Specialist Cercetare Dezvoltare - Industria Farma  -  LAROPHARM

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles