Specialist Calitate

Adecco 3 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Diplomă de inginer;
- Calificare profesionala in domeniul calitatii, solicitata de autoritatile locale;
- Experienta minim 2 ani in functia Specialist Calitate;
- Abilitati excelente de comunicare;
- Experienta anterioara intr-un rol similar in proiecte de infrastructura- constituie un avantaj;
- Limba română și limba engleză fluent scris și vorbit (italiana este un plus).

Descrierea jobului

Adecco Resurse Umane recruteaza, pentru clientul sau,o importanta companie de constructii si inginerie civila ,SPECIALIST CALITATE
Principalele responsabilitati:
  • Sa intocmeasca si/sau actualizeze Planul General de Management - sectiunea Calitate;
  • Sa evalueze cerintele de calitate incluse in oferta de proiect;
  • Sa asigure transferul cerintelor de calitate catre furnizori, subcontractanti;
  • Sa interactioneze cu beneficiarul/consultantul cu referire la aspecte de calitate;
  • Să elibereze și să colecteze zilnic, fără întârziere, documentația care să ateste calitatea lucrării și să întocmească dosarul final pentru a fi trimis la arhivele sediului și Beneficiarului;
  • Să emită și să difuzeze planuri de control al calității pentru toate pachetele de lucrări/lucrări contractuale întocmite în conformitate cu specificațiile contractuale la compartimentele de șantier;
  • Sa elaboreze si sa difuzeze catre departamentele de santier procedurile de executie;
  • Să colaboreze cu responsabilul tehnic cu execuția / responsabilul biroului de proiectare tehnică la pregătirea procedurilor de operare pentru activitățile de producție;
  • Sa raspunda de supravegherea tuturor activitatilor legate de calitatea lucrarilor ce urmeaza a fi executate, prin controale si inspectii in timpul activitatilor de achizitii si constructii pe santier;
  • Sa monitorizeze implementarea actiunilor corective si sa finalizeze Raportul dupa verificarea eficientei si eficacitatii implementarii actiunii corrective;
  • Să transmită la sediu, lunar, „Registrul de neconformități” și, la fiecare șase luni, un raport de monitorizare a cauzelor apariției acestora și a eficacității eventualelor măsuri corective luate;
  • Sa participe din partea Antreprenorului la receptiile de finalizare a lucrarilor si la receptia finala a lucrarilor;
  • Să garanteze efectuarea controalelor competente ale fazelor de construcție prevăzute în „Planul de control al calității;
  • Sa efectueze inspectii privind controlul si inregistrarea furnizorilor in conformitate cu clauzele prevazute in contractul cu Beneficiarul;
  • Să participe la ședințele de șantier privind tendințele activității de construcții în perioada de revizuire și să propună orice îmbunătățiri necesare sau acțiuni care trebuie întreprinse în acest sens;

Cine este Adecco? Adecco Romania este parte a The Adecco Group, lider local si mondial in furnizarea de servicii de resurse umane. Cu peste 33.000 de angajati full time si aproximativ 5.100 de sucursale, Adecco este prezent in peste 60 de tari si teritorii. În Romania, compania gestionează peste 8.000 de persoane plasate, are o baza de date cu peste 500.000 de candidaţi şi deserveste zilnic peste 600 de clienţi, toate acestea prin intermediul colegilor din cele 15 sucursale raspandite in intreaga tara.

Misiunea noastra este sa oferim oamenilor oportunități de angajare în orice etapă a carierei profesionale, iar companiilor, talentele de care au nevoie. Consultantii nostri sunt entuziasti si pasionati, sunt profesionisti specializati in domenii si industrii multiple, au experienta si capacitatea de a-ti intelege dorintele si planurile de cariera si de a gasi job-ul potrivit pentru tine. Credem in tine! Construirea unei cariere durabile este un proces continuu in care ai nevoie de motivatie, un plan de actiune, flexibilitate si disciplina. Succesul inseamna cunoasterea calitatilor personale si increderea in acestea. Descopera Adecco si vino sa desenam calea in cariera impreuna. Noi si voi, suntem Adecco. Daca nu ai gasit un rol potrivit experientei tale, dar vrei sa fii la curent cu job-urile din piata, viziteaza website-ul adecco.ro, sectiunea RESURSE, unde iti poti inregistra CV-ul în baza de date Adecco. Ai vrea ca totul sa fie mai rapid si mai simplu de atat? Atunci descarca aplicația Adecco Jobs valabilă în AppStore și GooglePlay si fii la curent cu noile job-uri.

Ne gasesti si pe Facebook, Linkedin, Twitter si Instagram ! Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor fi luate în considerare în proiectele ce corespund experienței tale profesionale.

Publicat 3 Oct. 2022 Reactualizat 31 Oct. 2022 Expiră 2 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.