Specialist Calitate

MEDIPLUS EXIM SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Studii universitare finalizate
- Experienta in domeniu- sisteme de management al calitatii, minim 2 ani
- Curs de auditor intern conform IS0 19011, specific in domeniul calitatii (ISO 9001)
- Experienta in efectuarea auditurilor ( minim 20 ore de audit) interne si externe ( audit de secunda parte/ furnizor)
- Curs Managementul Calitatii
- Cunostinte GDP – constituie un avantaj
- Cunostinte de operare PC - Microsoft Office (Word, Excel, Power Point)
- Limba Engleza – nivel avansat
- Disponibilitate pentru deplasari
- Carnet de conducere / Categoria B

Descrierea jobului

- Elaboreaza si coordoneaza implementarea planului anual de audit in domeniul calitatii in conformitate cu procedurile interne specifice
- Propune modificari ale planului anual de audit in functie de nevoile organizatiei
- Participa la auditurile interne in domeniul calitatii ca auditor sef
- Se asigura de acuratetea, claritatea si obiectivitatea rapoartelor de audit si a rapoartelor de neconformitate
- Promoveaza principiile si cerintele managementului calitatii in cadrul organizatiei
- Coordoneaza activitatile de follow-up ale auditurilor calitatii
- Elaboreaza rapoarte catre managementul superior in privinta rezultatelor auditurilor calitatii
- Participa la planificarea, organizarea si reprezentarea organizatiei in cadrul auditurilor externe in domeniul calitatii
- Efectueaza instruiri ale angajatilor in privinta Manualului Calitatii si procedurilor de sistem
- Reprezinta organizatia in cadrul audit-urilor externe

Cu o experienta de aproximativ 25 de ani pe piata locala, A&D Pharma, parte a Dr.Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din Romania, oferind servicii integrate de import, distributie si retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distributie de medicamente, Mediplus, al lanţurilor de farmacii Sensiblu si Dr.Max.

Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

Mai multe informatii pe: www.adpharma.com

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 2 Aug. 2022 Expiră 4 Aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.