Publicat 06 Aug 2019 | Reactualizat 05 Sep 2019 | Expiră 06 Sep 2019

Specialist Calitate - Siloz BUCU (Ialomita)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare: agronomie, industrie alimentara, micro sau asigurarea calitatii;
  • Cunostinte operare calculator, (Office);
  • Limba Engleza, nivel mediu;
  • Permis de conducere categ. B si disponibilitate pentru calatorii;
  • Cunostinte de baza de determinare a calitatii produselor agricole ;
  • Detinerea atestatului “Licenta de gradator”, constituie un avantaj.

Descrierea jobului

  • Sondeaza, preleveaza probe si determina calitatea la receptie, livrare si stoc, in conformitatate cu standardele, reglementarile legale in vigoare si procedurile Cargill, numai cu aparatura verificata si avizata din punct de vedere metrologic;
  • Efectueaza controlul complet al calitatii stocurilor conform procedurilor Cargill ori de cate orie este necesar.
  • Inscrie si transmite valorile acestor determinari in machetele de raportare lunara a stocurilor.
  • Urmareste executarea operatiunilor de tarare, uscare, aerare, transfer la fiecare cantitate de produs supusa acestor miscari, cu respectarea procedurilor Cargill in acest sens.
  • Intocmeste situatiile aferente si le introduce in programul informatic de gestiune.
  • Participa la determinarea calitatii anumitor cantitati de cereale si seminte oleaginoase in locatii terte, in vederea agreerii si/sau livrarii acestora.

CAREERS AT CARGILL Working at Cargill is an opportunity to thrive—a place to develop your career to the fullest while engaging in meaningful work that makes a positive impact around the globe. You will be proud to work for a company with a strong history of ethics and a purpose of nourishing people. We offer a diverse, supportive environment where you will grow personally and professionally as you learn from some of the most talented people in your field. With over 150 years of experience, Cargill provides food, agriculture, financial and industrial products and services to the world. We have 155,000 employees in 70 countries who are committed to feeding the world in a responsible way, reducing environmental impact and improving the communities where we live and work. Learn more at www.cargill.com.

Expirat
Specialist Calitate - Siloz BUCU (Ialomita)  -  Cargill Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles