Specialist calitate productie

Adecco Romania
1 poziție
Anunț verificat

Descrierea jobului

Client Description:

Adecco Resurse Umane recruteaza specialist calitate in productie, pentru clientul sau, o fabrica in regim industrial de panificatie.

Responsibilities:

-Monitorizarea stransa, pe linie, a calitatii produselor, prioritar pentru produsele strategice , transmiterea observatiilor intr-un raport saptamanal, dar cu semnalizarile in timp real catre QA si catre Productie si, dupa caz, General Manager;

-Urmarirea implementarii, existentei si corectitudinii parametrilor de masurare pentru fiecare produs finit;

-Urmarirea dimensiunilor si a texturii produselor astfel incat sa fie in conformitate cu standardele de produs;

-Familiarizarea cu pasii procesului tehnologic de realizare a produselor, observarea parametrilor tehnologici de flux, sesizarea elementelor diferite/noi/ ca tehnologie de produs, pentru noile dezvoltari.

-Familiarizarea cu standardele de audit YUM si IFS (in engleza);

-Participarea activa la pregatirea auditurilor externe;

-Participarea ca Asistent/Specialist Calitate in definirea documentatiei interne de Calitate implementate in Productie, in monitorizarea si verificarea acesteia, in a semnaliza necesitatea modificarii sau inadvertente;

-Definirea, impreuna cu Managerul QA a standardelor pentru produse noi sau mature, de cate ori este cazul (pentru lansare produse noi sau daca apar modificari sau daca nu sunt definite, de exemplu specificatii tehnice);

-Training cu noii angajati care intra pe fluxul de productie, din punct de vedere calitate produs, pasi flux si norme de igiena, specifice atributiilor pozitiei in flux;

-Dezvoltarea unei perspective de 360 grade asupra sistemului QA si a interactiunii cu terti implicati

-Comunicare intra si inter departamentala si companie, pe spete specifice (alerte, reclamatii, documentatie tehnice produs etc, relationare terti furnizori pentru spete calitate ingrediente etc.)

Candidate Profile:

-Minim 3-5 ani experienta in calitate si pe linia de productie

-Persoana deschisa spre dezvoltare personala

-Cunostinte de HACCP

-Bune abilitati de comunicare in limba engleza

-Cunostinte de Microsoft Office

Benefits:

-Contract pe perioada nedeterminata

-Program Luni-Vineri: 8.00-16.30

-Salariu avantajos

-Tichete de masa: 30 lei/tichet

-Decont de transport: 100 lei/lunar

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 11 Oct. 2022 Reactualizat 8 Nov. 2022 Expiră 10 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.