Publicat 18 Mar 2021 | Expiră 18 Apr 2021

Specialist Calcul -Departament Comisionare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Absolvent superioare (ideal dar nu obligatoriu Studii Economice)

Experienta intr-un post similar (ideal dar nu obligatoriu)

Experienta in utilizarea unui ERP

Cunostinte Excel nivel avansat

Interviul va contine si o proba de Excel

Descrierea jobului

Verificarea contractelor de vanzare cumparare/ notelor de vanzare din punct de vedere a corectitudinii intocmirii documentelor –valoarea contractului sa fie egala cu valoarea anexei ce face parte integrata din contract, produsele stipulate in anexa sa corespunda cu produsele livrate ( ce se regasesc pe factura de marfa sau pe avizul de livrare) verifica daca contractele/notele de vanzare sunt semnate de ambele parti contractante
Controleaza ca preturile de vanzare specificate in contract/nota de vanzare sa fie conforme cu listele transmise de directorul de vanzari
La finalizarea contractelor/notelor de vanzare verifica ca documentele de livrare (aviz, factura, proces verbal de montaj ) sa fie intocmite corect conform anexelor si sa fie semnate de catre client
La finalizarea contractelor/notelor de vanzare calculeaza plusul fiecarui produs in parte urmarind ca acesta sa fie vandut conform listelor de preturi transmise de directorul de vanzari
Are obligatia de a prelua de la consultantii de vanzari, in baza unui proces verbal, de a arhiva contractele de vanzare cumparare/note de vanzare finalizate
Urmareste realizarea target-elor de catre consultantii de vanzari , aceste targete sunt transmise si actualizate de catre directorul national de vanzari
Atentioneaza conducerea societatii in cazul in care nu sunt indeplinite aceste targete in decursul a 3 luni consecutiv
In baza tabelelor de vanzari calculeaza comisionul in functie de procentele stabilite de catre conducerea societatii .

ROVERE MOBILI este cunoscuta ca fiind un lider in domeniul amenajarilor interioare, fiind unul dintre cei mai importanţi furnizori de mobilier de lux pe piata din Romania. Aceasta performanta fiind atinsa datorita experientei managementului companiei de peste 20 ani in domeniul importului de mobilier din Italia. Odata cu aparitia sa pe piata in decembrie 2002 ROVERE MOBILI s-a impus prin profesionalism, calitate si inovatie aducand un nou concept in domeniu prin urmarirea liniilor de trend internationale si a ultimelor tendinte atat in domeniul mobilierului si al decoratiunilor cat si la nivel de curente artistice contemporane. Astfel, dincolo de activitatea comerciala de vanzare a produselor de mobilier, compania a dezvoltat o infrastructura moderna cuprinzand departamente de: proiectare, logistica, marketing, contabilitate, livrari si montaj, administrativ, toate subordonate aceluiasi scop – oferirea unor servicii profesionale, de elita. Pentru mai multe detalii puteti accesa site-ul companiei www.roveremobili.it

Expirat
Specialist Calcul -Departament Comisionare  -  PHylosophy Design

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles