Publicat 02 Oct 2019 | Reactualizat 30 Oct 2019 | Expiră 02 Nov 2019

Specialist Avizare (perioada determinata 2 ani)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de farmacie/biologie/chimie;
Experienta de lucru necesara: minim 1 an;
Cunostinte operare calculator (Office - Word, Excel, navigare Internet);
Cunostinte limbi straine: engleza mediu spre avansat;
Orientat catre cercetare si capacitate de analiza si sinteza;
Capacitatea de a structura informatia si de a se organiza;
Atentie la detalii si acuratete in demersurile intreprinse;
Abilitati bune de prezentare - scrisa si verbala.

Descrierea jobului

Avizeaza si reavizeaza produsele importate de companie si actualizeaza informatiile despre produse in baza de date interna;
Cerceteaza site-uri internationale de specialitate in vederea cunoasterii tendintelor legislative;
Pregateste dosarul necesar avizarii si reavizarii produselor importate de companie;
Prezinta si sustine dosarul in vederea obtinerii avizului de comercializare a produselor importate de companie in cadrul institutiilor competente (IBA, Ministerul Sanatatii, Institutul de Sanatate Publica);
Cunoaste si se asigura de respectarea normelor legislative care reglementeaza modalitatea de comunicare a informatiilor despre suplimentele alimentare si produselor de uz cosmetic;
Verifica corectitudinea informatiei din materialele de promovare a produselor;
Verifica produsele la fiecare import si elaboreaza etichetele in limba romana pentru produsele din portofoliu, verifica si actualizeaza periodic informatiile cuprinse in etichete;
Intocmeste rapoarte solicitate de coordonator;
Studiaza produsele concurentei din punct de vedere al ingredientelor, formulelor, concentratiilor etc.

Secom® este compania romaneasca lider de autoritate in solutii de medicina integrativa care raspund nevoilor unui lifestyle sanatos al omului modern.

Spiritul Secom® este unul ambitios, de trendsetter (vizionar), educat si optimist, insa in acelasi timp accentueaza virtutile corectitudinii, ale responsabilitatii si ale devotamentului. Secom® este mai mult decat o companie sau o simpla afacere, este un loc in care te poti dezvolta profesional si uman.
Iti asiguram traininguri de specialitate, un mediu de lucru dinamic, profesionist, prietenos si provocator si oportunitati de crestere in cariera.

Pentru mai multe detalii, accesati www.secom.ro.

Expirat
Specialist Avizare (perioada determinata 2 ani)  -  SC SECOM Productie Servicii SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles