Publicat 25 Mai 2020 | Reactualizat 22 Iun 2020 | Expiră 25 Iun 2020

SPECIALIST AUTOMATIST (Automation Engineer)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

SPECIALIST AUTOMATIST
(Automation Engineer)

  • Studii superioare tehnice(specific Electric/Electronic sau Automatizari);
  • Minimum 3 an experienta in domeniul electric/electronic sau al automatizarilor industriale;
  • Capacitate de analiza, sinteza, planificare;
  • Cunostinte de limba engleza – nivel avansat;
  • Cunostinte foarte bune de operare calculator(pachet MS Office, SAP);
  • Cunostinte avansate referitoare la sistemele de automatizare si control ale proceselor industriale;
  • Cunoasterea aprofundata a programelor industriale Simatic S7, PC S7;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si coordonare.

Descrierea jobului

  • Asigurarea excelentei operationale in cadrul departamentului Tehnic – Fabricare Bere prin implementarea practicilor de intretinere in vederea utilizarii in conditii optime si in conformitate cu legislatia in vigoare a tuturor sistemelor electrice, electronice si software;
  • Managementul intretinerii sistemelor de achizitie de date, a retelei EMI si SAP precum si a echipamentelor si instalatiilor electrice si de automatizari din cadrul departamentului Fabricare Bere, in conformitate cu standardele de calitate in vigoare;
  • Coordonarea si monitorizarea relatiilor contractuale de colaborare cu furnizorii de piese de schimb si servicii de intretinere pentru echipamentele electrice, electronice si de automatizari, in scopul asigurarii unui stoc optim si desfasurarii eficiente a activitatii de intretinere ;
  • Asigurarea suportului tehnic necesar in derularea la timp si conform parametrilor de calitate a proiectelor de imbunatatire pentru control de proces precum si a eficientei echipamentelor si instalatiilor.

Ursus Breweries este cel mai mare producător de bere din România. Mărcile din portofoliul Ursus Breweries sunt: URSUS, Timișoreana, Ciucaș, Grolsch, Peroni Nastro Azzurro, Redd’s, Stejar, Azuga, Pilsner Urquell și St Stefanus.

Pentru mai multe informații despre Ursus Breweries și programele sale, vă rugăm să vizitați: www.ursus-breweries.ro și www.desprealcool.ro.

Pentru mai multe detalii legate de cariera in Ursus Breweries vizitaţi site-ul nostru de recrutare www. https://ursus-breweries.ro/cariere/pozitii-disponibile/

Expirat
SPECIALIST AUTOMATIST (Automation Engineer)  -  URSUS BREWERIES S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles