Specialist auto cu germana, engleza si excel

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Profilul Dvs.:
- limba germana la nivel mediu sau avansat, limba engleza la nivel avansat
- interesat de domeniul automotive si tehnologie
- studii de specialitate sau studii superioare tehnice in domeniul Ingineriei Auto (Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica, Transporturi, IMST, etc.) constituie un avantaj
- atent la detalii
- capacitatea de a identifica rapid problema si de a gasi cea mai buna solutie
- bine organizat si capabil sa lucreze independent.
- foarte buna capacitate de invatare, persoana motivata, cu atitudine pozitiva
- gandire analitica si proactiva
- cunoştinţe bune de operare PC (Microsoft Excel la nivel avansat, Microsoft Access la nivel incepator, Microsoft Dinamics constituie un avantaj)

Descrierea jobului

- administrarea catalogului auto in baza de date
- implementarea si prelucrarea datelor/codurilor articolelor, pieselor auto si autovehiculelor
- asigurarea actualizarii catalogului de piese auto in format digital
- crearea rapoartelor saptamanale si lunare

Program de lucru: lu-vi 8:00 - 17:00

Beneficii:
- cadru de lucru dinamic si profesionist
- posibilitatea formarii tehnice profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu
- mediu de lucru international
- bonuri de masa
- prima de Paste si Craciun
- mediu de lucru placut

Descrierea companiei

www.alphas.ro

Alpha Aftermarket Services SRL:
Our company, part of SAG - Swiss Automotive Group provides the following services for the group:
• Electronic catalogue maintenance
• Invoice controlling
• Accounting
• Acquisitions
• Software development
We are proud to be a reliable partner for the group while creating a dynamic working environment that promotes team spirit and individual development among our employees.

SAG AG:
Swiss Automotive Group is a corporate group owned by two Swiss families, offering a full range of services for the vehicle maintenance market in Switzerland and other European countries.
SAG is leader supplier of innovative and comprehensive solutions for the vehicle maintenance market in Switzerland.
Publicat 25 ian. 2022 Expiră 24 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos