Publicat 09 Nov 2018 | Reactualizat 09 Dec 2018 | Expiră 10 Dec 2018

Specialist Aplicații Aparatură Medicală

3 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Nivel de studii: Superioare în domeniile: medical, inginerie medicală, bioinginerie, inginerie.

Certificări:
➢ permis conducere categoria B

Cunoștințe:
➢ cunoștințe generale de medicină, bio-fizică, cunoștințe tehnice
➢ operare PC – nivel avansat
➢ limba engleză – nivel avansat

Aptitudini:
➢ excelente abilități de comunicare și didactice
➢ abilități în formarea/instruirea altor persoane
➢ abilitatea de a susține prezentări în public (Public Speaking)
➢ abilități de promovare de servicii și produse în domeniul medical
➢ capacitatea de a lucra eficient în condiții de stres și efort susținut
➢ disponibilitate pentru deplasări în țară și în afara țării
➢ spirit de echipă
➢ perseverență
➢ seriozitate
➢ sociabilitate
➢ adaptabilitate
➢ tact și diplomație
➢ spontaneitate
➢ spirit de inițiativă
➢ spirit de observație

Descrierea jobului

➢ Instruirea medicilor utilizatori ai echipamentelor vândute de către companie
➢ Participarea activă la vânzarea produselor și serviciilor companiei
➢ Dezvoltarea relației cu clienții potențiali și existenți, precum și consilierea din punct de vedere tehnic al acestora
➢ Oferirea de suport colegilor de echipă (reprezentanți medicali)
➢ Oferirea de suport pre și post vânzare pentru clienți
➢ Elaborarea și redactarea de rapoarte către managementul companiei
➢ Oferirea de sugestii de îmbunătățire și dezvoltare a procesului de vânzare

MEDIST Imaging. Firmă cu capital 100% românesc, înființată în anul 2008, parte a grupului de firme MEDIST, are ca obiect principal de activitate promovarea, importul, comercializarea, întreținerea și reparația de aparatură medicală. Compania este reprezentant autorizat al unor producători importanți: General Electric Healthcare, BD-Carefusion, Mortara, ThermoFisher Scientific, SLE, Atmos, ImaCor, Biegler, Q-Core, Telemis. Firma dispune de birouri în București, Timișoara, Cluj-Napoca, Iași.

Expirat
Specialist Aplicații Aparatură Medicală  -  MEDIST Imaging & P.O.C. SRL