Publicat 28 Mar 2018 | Reactualizat 18 Apr 2018 | Expiră 27 Apr 2018

Specialist Analiza Calitate Motoare

1 post

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice / AR / MOTOARE TERMICE;
- Cunostinte cotatii ISO;
- Experienta in diagnosticarea si analiza motoarelor (min 2 ani);
- Cunostinte lingvistice : engleza / franceza - nivel mediu.

Descrierea jobului

- Realizeaza analize de motoare, in cazul defectelor de fabricatie, de montaj sau de functionare constatate;
- Examineaza si propune solutii la defectele constatate si identifica posibilitatile de retusare sau de recuperare pentru analiza pieselor in afara tolerantelor;
- Contacteaza clientul si sectoarele implicate, consulta documentatia existenta (note tehnice, rapoarte de calitate, analize precedente) pentru a documenta incidentele de calitate;
- Verifica veridicitatea reclamatiilor de la client (reducere Timp Mediu de Analiza ).

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Specialist Analiza Calitate Motoare  -  Grup Renault Romania