Specialist achizitii

MD TRADE CONCEPT SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Dacă știi să cercetezi si identifici furnizori noi, sa dezvolti si sa mentii parteneriate cu furnizorii, ai abilitati de negociere și ai experiență în domeniu achizitiilor de feronerie si accesorii pentru construcții din sticlă, balustrade, închideri de terase și poți să asiguri achizitia și intreg lantul logistic a acestor marfuri, atunci acesta este postul tau. Garantam salariu motivant si bonusuri pentru rezultate inalte.

aptitudini: previziune, planificare, organizare, coordonare, control, evaluare. Analiză și sinteză, comunicare, cooperare și spirit de echipă. Capacitate de mobilizare personală în vederea luării deciziei optime în condiții dificile și în timpul stabilit, capacitate deosebita de relaționare interumană (sociabilitate, integrare in colectiv), ușurință în exprimarea ideilor, aptitudine generala de învățare si tendință spre o dezvoltare profesională continuă, capacitate de deducție logica, capacitate de adaptare, atenție concentrata si distributiva, rezistenta la efort intelectual prelungit si stres, viteza de cuprindere informațională;
cerințe: personalitate ordonată, personalitate analitică și pragmatică, promotor și flexibilitate în gândire, memorie dezvoltată, judecată rapidă, spirit întreprinzător, încredere personala, stabilitate psihica, echilibru emoțional, responsabilitate, obiectivitate, corectitudine, loialitate, inteligență, dinamism, onestitate, punctualitate, comportament adecvat (limbaj, vestimentație, reguli de politețe), inițiativă, amabilitate.

Descrierea jobului

Pentru inceput, pe o perioada de minim 3 luni, va face parte din echipa de vanzari pentru a invata domeniul de activitate si produsele vandute, dupa care va prelua Achizitiile de marfa
planifică, organizează activitatea de achizitiii;
studierea tuturor ofertelor de la diverși furnizori în vederea aprovizionării cu materiale solicitate in Cererea de achiziție;
promovează imaginea companiei prin transparență, confidențialitate și transmiterea de informații reale;
asigura recepția cererii de achiziție, înregistrarea acesteia, plasarea cererilor de ofertă, studiul pieței, elaborarea tabelului comparativ, dosarului de achiziție și transmiterea lui (dosarului), sau, după caz, ofertei Conducerii companiei pentru a lua decizia de achiziție;
contractarea și monitorizarea contractelor, inclusiv perfectarea rapoartelor de livrare a mărfurilor;
asigură ca materialele solicitate să fie de calitatea și în cantitatea menționată în Cererea de achiziție;
asigura organizarea transportului, încărcarea/descărcarea mărfurilor de la/către Furnizori / Depozitul central;
asigura aprovizionarea în timpul cel mai scurt posibil cu produsele solicitate și respectă termenii solicitați de livrare în Cererea de achiziție;
operează intrările, ieșirile de bunuri materiale la punctul de lucru respectiv;
primește documentele însoțitoare ale bunurilor materiale și le predă contabilității;
verifică dacă bunurile materiale recepționate corespund calității și cantității solicitate;
gestionează bunurile materiale, mijloacele fixe și obiectele de inventar aflate in dotarea sa, si le menține in stare buna de funcționare si acuratețe, pentru a asigura mersul normal al activității;
respectă programul de lucru și de odihnă conform normelor interne ale companiei;
respectă metodologia de lucru în domeniul său de activitate și procedurile de lucru existente în cadrul companiei și
asigura păstrarea confidențialității informației și a documentelor legate de angajați și de companie;
asigură respectarea cadrului legal concomitent cu susținerea intereselor companiei;
asigură buna gestionare a relațiilor de muncă;
facilitează comunicarea pentru menținerea/dezvoltarea unui climat pozitiv al relațiilor dintre angajați;

Specializată în vânzări de profile și accesorii pentru construcții din sticlă și balustrade, societatea noastră vine pe piață cu cele mai eficiente soluții pentru o gamă variată de produse cum sunt:
Feronerie pentru cabine de duș (balamale, conectori, mânere, pivoți, garnituri etanșare); Feronerie pentru uși glisante și batante (amortizori, balamale, conectori, încuietori, colțar; ghidaje pardoseală); Profile si feronerie pentru geamuri culisante, perii și garnituri de etanșare; Profile pentru delimitări/compartimentări cu sticlă, pentru sisteme fixe și culisante; Folie transparenta PVC cristal (0.60 și 0.8mm) și țesătură impregnată cu PVC (650grmp) pentru închideri terase, balcoane, piscine; Feronerie pentru balustrade (profil fixare sticlă, conectori punctuali cu distanțier, mână curentă, picioare suport stică, etc.);
Publicat 19 Sept. 2022 Reactualizat 17 Oct. 2022 Expiră 19 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.