Specialist Achizitii

Adecco Romania 1 poziție
Anunț verificat

Descrierea jobului

Client Description:

Adecco Permanent Placement cauta pentru clientul sau, unul dintre principalii producatori si furnizori pe piata din Romania a constructiilor civile si a produselor destinate managementului apelor meteorice si a solutiilor pentru colectarea, drenarea si pomparea apelor uzate, un Specialist achizitii pentru sediul din Dragomiresti-Deal, judet Ilfov.

Responsibilities:

· Intretinerea datelor legate de stocurile marfurilor, materiilor prime, a furnizorilor in sistemul CIEL;

· Crearea, plasarea si urmarirea comenzilor de achizitie a marfurilor si asigurarea livrarii acestora;

· Stabilirea si mentinerea relatiilor optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale de a sigurare a stocului cu marfa;

· Coordonarea fluxului logistic extern de marfa (plsarea comenzilor de achizitie a marfii, identificarea si comanda transportului;

· Lansarea corectă a comenzilor şi urmărirea derulării lor până la livrare, urmarirea stocurilor de materiale astfel incat sa nu existe intarzieri in vanzari;

· Efectueaza calcule si ajustari ale stocului de siguranta a marfurilor si materiilor prime;

· Cautarea de noi furnizori atat pentru proiectele actuale, in derulare cat si pentru proiectele ulterioare;

· Prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune a acestora;

· Gestionarea relaţiilor cu furnizorii, negocierea şi obţinerea unor preţuri şi termeni de achiziţie competitive;

· Monitorizarea in permanenta rotatiei stocurilor in dependenta de sezonalitate, dinamica vanzarilor si factorii economici care influenteaza in mod direct asigurarea livrarii merfurilor;

· Asigura suport pentru Directorul de achizitie, agenții de vânzări, verificare și confirmare stoc marfă, termeni de livrare, informeaza despre orice modificare noua de ordin tehnic, etc, proceseaza si urmareste comenzile de achizitii speciale, parvenite de la agenzii de vanzari.

Candidate Profile:

· Persoana punctuală și organizată cu spirit de ordine și disciplină;

· Bune abilități de comunicare și relaționare;

· Capacitate și disponibilitate de învățare, atenție la detalii și spirit de inițiativă;

· Capacitatea de a se organiza și de a lucra eficient, atât individual cât și în echipă;

· Persoană conștiincioasă, serioasă, onestă, atentă la detalii;

· Discernământ și capacitatea de a rezolva problemele;

· Bune cunoștințe de operare PC: suita Microsoft Office; utilizare e-mail, internet;

· Experiență de lucru în programe de contabilitate – introducere oferte, comenzi, facturi (constituie un avantaj);

· Constituie un avantaj o experiență de 1 - 2 ani într-o poziție similară;

· Cunoștințe de limbă engleză, nivel conversational, scris/vorbit (obligatoriu);

· Cunoștințe de limbă rusa, nivel conversational, scris/vorbit (constituie avantaj).

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 16 Sept. 2022 Reactualizat 14 Oct. 2022 Expiră 16 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.