Specialist achizitii

BISTROMAR LA TIMONA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Experiență de minim 3 ani într-o poziție similară (achiziții, comerț);
- Experiența în achiziții de pește este un avantaj;
- Cunostinte logistice;
- Disponibilitate de a călători în România și în străinătate;
- Cunoașterea limbii engleze – nivel avansat;
- Bun negociator, atitudine pozitivă;
- Persoană organizată și atentă la detalii;
- Cunoștințe operare PC – Microsoft Office;
- Permis categoria B.

Descrierea jobului

- Analizează solicitările de produse din piață si identifică cele mai bune oferte de la furnizorii din portofoliu;
- Cercetează piața de pește fresh, fructe de mare, pentru a identifica noi oportunități;
- Negociază, încheie contracte cu furnizorii și pregătește documentația de comandă;
- Planifică achizițiile împreună cu superiorul, în funcție de cerințele pieței și principiul Just-in-time;
- Menține relația cu furnizorii pentru soluționarea situațiilor uzuale ;
- Monitorizează execuția contractelor și este responsabil pentru produsul achiziționat: achiziție-recepție;
- Înregistrează informațiile privind achizițiile în sistemul informatic pentru un bun control al fluxului: costuri, livrare, calitate, stocuri;
- Prospectează continuu piața de profil privind condițiile de achiziție/livrare în vederea optimizării stocurilor;
- Monitorizeaza si coordoneaza transportul, operatiunile vamale, depozitarea si livrarea bunurilor prin toate sistemele de transport (rutier, aerian, maritim, fluvial, container);
- Actualizează baza de date cu furnizori și o extinde;
- Întocmește rapoarte specifice privind achizițiile;
- Urmărește tendințele de consum în România pentru a identifica noi posibilități de dezvoltare a portofoliului companiei.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Bonusuri în funcție de performanță.

Bistromar la Timona este o societate cu capital românesc, care se dezvoltă dinamic și activează în domeniul procesării, prelucrării și distribuției de produse congelate și produse proaspete din pește și fructe de mare.
Este un concept creat din pasiune, care se bazează pe o îndelungată experiență pe piața locală și pe un know-how solid în ceea ce privește piața peștelui și fructelor de mare.
Publicat 9 Sept. 2022 Reactualizat 7 Oct. 2022 Expiră 9 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.