SPECIALIST ACHIZITII

Ropharma Logistic S.A. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- Absolvent studii medii/superioare;
- Experienta in domeniul medical / farmaceutic, reprezinta un avantaj;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Foarte bune abilitati de lucru in echipa;
- Capacitate de planificare si de a actiona strategic;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitatea de a rezolva probleme;
- Persoana dinamica cu spirit de initiativa si creativa.

Descrierea jobului

- Raspunde de achizitia medicamentelor, produselor farmaceutice, parafarmaceutice si altor produse necesare desfasurarii activitatii firmei in concordanta cu Politica de Achizitii a companiei;
- Raspunde de dezvoltarea strategiei de relatii cu furnizorii interni si externi agreati;
- Asigura permanent stocurile optime necesare desfasurarii activitatii;
- Monitorizeaza consumurile si achizitiile in vederea incadrarii in bugetul prevazut;
- Negociaza si monitorizeaza conditiile comerciale pe producatorii alocati.

ROPHARMA LOGISTIC face parte din Grupul de firme Ropharma, care funcționează după un un model de business integrat, respectiv:
​- Producție de medicamente (produse farmaceutice de bază) și suplimente alimentare; Distribuție a medicamentelor, suplimentelor alimentare, dermato-cosmeticelor, cosmeticelor și dispozitivelor medicale, prin cele 7 depozite farmaceutice situate în: București, Iași, Bacău, Târgu-Mureș, Timisoara, Craiova și Cluj-Napoca;
- Retail a medicamentelor, suplimentelor alimentare, dermato-cosmeticelor, cosmeticelor și dispozitivelor medicale prin unitățile sale, situate în localitățile județelor: Brașov, Alba, Bacău, Botoșani, Cluj, Harghita, Iași, Mureș, Neamț, Prahova, Sibiu;
- Servicii medicale multidisciplinare prin spitalul Sf. Constantin Brasov.
Istoricul si traditia Grupului de firme Ropharma, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor/pacientilor, vor constitui un sprijin in afirmarea talentului dumneavoastra.
Oferim un loc de munca dinamic, provocator si sprijinul necesar pentru a putea obtine impreuna rezultate foarte bune.
Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 28 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.