SPECIALIST ACHIZITII

SC PANIFCOM SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

• Absolvent(ă) de studii superioare (de preferabil tehnice);
• Experiență de minim 1 an în activitate de achizitii;
• Sa detina cunostinte de operare MS Office;
• Sa comunice, relaționeze și negocieze cu ușurință;
• Sa fie o persoană bine organizată şi ordonată;
• Sa fie implicata si proactiva;
• Sa aiba capacitate de analiza si sinteza a datelor precum si abilitate de a lucra la proiecte multiple ;
• Cu dorinta si interes in ceea ce priveste autodezvoltarea;
• Sa aiba capacitate de a lucra in echipa dar si independent;
• Disponibilitate pentru deplasare zilnica la ferma;
• Permis categ. C reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

• Realizarea activității de aprovizionare prin asigurarea necesarului de materiale, materii prime și piese auto;
• Realizarea comenzilor în concordanță cu necesarul primit spre aprovizionare și stocurile existente (gestionarea eficientă a stocurilor);
• Gestionarea cererilor de ofertă pentru produsele noi, oferte de prețuri, întârzieri ale livrărilor, neconcordanţe cantitative, calitative și de preț nesesizate la inspecția și recepția mărfii;
• Urmărirea comenzilor, realizarea recepției pentru comenzile date; identificarea necesarului de aprovizionare;
• Expedierea şi urmărirea comenzilor de aprovizionare până la recepţia finală;
• Stabilirea unor relaţii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea în timp util şi în bune condiţii a problemelor uzuale;
• Prospectarea pieţei de profil şi a condiţiilor de achiziţii/livrare în vederea optimizării continue a stocurilor, având ca scop final obţinerea unei rotaţii bune a acestora;
• Intocmirea de rapoarte si situatii a stocurilor / inventariere.

Se ofera:
- pachet motivant de beneficii;
- masina de serviciu.

SC PANIFCOM SRL face parte din grupul de firme PANIFCOM care ofera oportunitati deosebite de dezvoltare, intr-un mediu propice performantei individuale.

Pașii fundamentali în dezvoltarea durabilă a companiei sunt valorile noastre care ne inspiră și ne susțin în a consolida identitatea companiei și anume: integritate, onestitate, respect și profesionalism.

SC PANIFCOM SRL activeaza in domeniile: Agricultura, Zootehnie, Morarit

Publicat 11 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022