Specialist achizitii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare in domeniul economic/ financiar-contabil
Experienţa dе min. 3 ani intr-un post similar
Cunoştinţe operare PC – programe specifice domeniului financiar - contabil
Cunostinte solide dе fiscalitate
Cunoaşterea programului dе contabilitate Saga (constituie avantaj)
Abilitaţi dе comunicare interpersonala, perseverenta
Persoana responsabila, meticuloasa, bine organizata, cu buna memorie numerica si abilitati dе calcul matematic.

Descrierea jobului

ACTIVITĂȚI PRINCIPALE:
- Identificarea, evaluarea și selectarea potențialilor furnizori;
- Negocierea contractelor de furnizare;
- Gestionarea eficientă a stocurilor;
- Expedierea și urmărirea comenzilor de aprovizionare până la recepția finală.

SARCINI/ACTIVITĂȚI/RESPONSABILITĂȚI:
- Identifică noi furnizori de produse în scopul lărgirii portofoliului comercial;
- Menține și dezvoltă relația cu furnizorii existenti ai companiei;
- Menține si dezvoltă relații optime cu toți furnizorii și potențialii furniori, pentru rezolvarea în timp util și în bune condiții a problemelor uzuale și a situațiilor critice;
- Prospectează în permanență piața de profil;
- Evaluează și selectează potențiali furnizori;
- Evaluează periodic furnizorii în baza criteriilor specifice stabilite la nivel de companie (ex. Condiții de livrare, prețuri etc.);
- Identifică nevoile de aprovizionare și planifică comenzile, pe baza prognozelor, studierea istoricului de vânzări, urmărirea comenzilor curente, propuneri de aprovizionare.

Clinica Saint Lukas este unul dintre cei mai importanti furnizori de servicii medicale din Romania. Infiintata in anul 2008 compania si-a extins continuu activitatea prin deschiderea de noi puncte de lucru, prin investitii masive in aparatura si prin cresterea nivelului de pregatire a personalului medical angajat; gama de servicii oferite pacientilor fiind la acest moment una dintre cele mai complete. Saint Lukas deserveste pacienti din intreaga tara prin intermediul a peste 20 de centre medicale, laboratoare de analize medicale si puncte de lucru in care isi desfasoara activitatea un numar de peste 500 de cadre medicale, medici specialisti si profesori universitari. Anual diagnosticam si tratam un numar de peste 150.000 de pacienti, iar circa 1.500 de companii beneficiaza de serviciul de medicina muncii
Publicat 9 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022