Specialist achizitii

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 1500 - 2000 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Experiență în domeniul achizițiilor de echipamente pentru producerea energiei solare, panouri fotovoltaice constituie un avantaj;
• Cunostinte privind intocmirea contractelor si a legislatiei in domeniu;
• Cunoaşterea limbii engleze - nivel mediu/avansat;
• Abilități de negociere, analiză, sinteză, previziuni și planificare.
• Abilități de rezolvare a situațiilor neprevăzute, rapiditate, promptitudine.

Descrierea jobului

• Identificarea furnizorilor noi (la nivel National, UE, China) și dezvoltarea relatiilor cu acestia;
• Intocmirea cererilor de oferta si negocierea preturilor;
• Imbunătățirea condițiilor comerciale (preț achiziție, termen de plată, termen de livrare);
• Plasarea comenzilor catre furnizori si verificarea stadiului acestora;
• Coordonarea operatiunilor vamale necesare importului de marfuri;
• Verificarea stocurilor, transmițând comenzi de rulaj pentru evitarea situațiilor out of stock.

Descrierea companiei

Furnizor de echipamente pentru producerea energiei solare
Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos