Specialist achizitii

ProSEP srl - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Iți dorești să faci parte din echipa ProSEP? Daca răspunzi cu “da” înseamnă ca ești colegul pe care îl căutam.

Expertizele practice necesare performării pe post:
Cunoștințe solide MS Office (Excel, Word, Outlook);
Limba engleza - avansat (reprezinta un avantaj existenta unor certificari);
Experienta anterioara intr-o pozitie de responsabil achizitii constituie un avantaj
Experiență în utilizarea aplicațiilor de tip ERP / CRM;
Cunoștințe bune de lucru în mediul virtual (exemplu: Zoom, Skype, WhatsApp…)

Abilități necesare:
Capacitatea de a acumula informatii despre produse noi;
Spirit analitic, atentie sporita la detalii, sintetizare si analiza date;
Integritate, loialitate, responsabilitate,atitudine pozitiva si proactiva;
Capacitate de a prelua inițiativa, dar si de a lucra in echipa;
Bune abilitați de comunicare și relaționare;
Orientare spre dezvoltare personala si profesionala;
Managementul timpului si al prioritatilor, încadrarea in termene;

Descrierea jobului

- Analizarea stocurilor si previzionarea necesarului de achizitii;
- Transmiterea comenzilor catre furnizori si urmarirea lor pana la livrare;
- Procesarea comenzilor in sistemul informatic;
- Intretinerea bazei de date de marfuri; diverse miscari de produse;
- Responsabilitati pentru activitati specifice legate de raportarile lunare, trimestriale, anuale.
- Optimizare stoc; participarea la activitati de inventariere.
- Evaluare produse / furnizori;
- Dezvoltarea si mentinerea contactului permanent cu furnizorii;

Beneficii
Contract pe perioada nedeterminata,
Laptop, Internet si telefon de serviciu;
Training-uri de specialitate - tehnic și comercial -;
Oportunități de dezvoltare personală și creștere în carieră.
Salariu motivant ;

Cerințele de bază ale postului:
Ușurința și naturalețea de a lucra în mediu virtual;

Descrierea companiei

www.prosep.ro
ProSEP este importator direct și distribuitor național de semifabricate din materiale plastice de peste 25 de ani.
Cifra de afaceri de peste 6 milioane de EURO in 2020;
Companie românească, peste 40 de angajați in 2020.
Puncte logistice in Craiova și București.

Publicat 20 oct. 2021 Expiră 19 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos