SPECIALIST ACHIZITII

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

• Studii superioare finalizate economice sau tehnice;
• Minim 1 an experienṭă pe un post similar;
• Cunoașterea pachetului MS Office (Excel avansat);
• Ablități foarte bune dе comunicare ȋn limba română și engleză (avansat);
• Fire tehnică ( abilităṭi dе ȋnțelegere a detaliilor tehnice);
• Capacitatea dе a lua decizii eficiente, dе a respecta deadline-uri , asumarea răspunderii, confidențialitate;
• Inițiativă, perseverență, dinamism, creativitate, atitudine pozitivă;
• Abilităṭi dе planificare şi organizare a activităṭilor și proceselor dе care răspunde;
• Corectitudine, imparțialitate, capacitate dе relaționare interumană, fidelitate și seriozitate;
• Cunoștințe foarte bune dе utilizare a diferitelor programe dе gestiune;
• Dorinṭa continuă dе autoperfecționare şi dezvoltare personală.

Descrierea jobului

  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor comerciale de colaborare continuă cu furnizorii externi și interni;
  • Negocieri cu furnizorii referitoare la prețuri, termene de plată, bonusuri, materiale promoṭionale și plasarea de comenzi către aceştia;
  • Verifică stocurile de marfă și se asigură că există marfă ȋn depozit pentru a onora comenzile primite;
  • Coordonează relația cu punctele de lucru arondate prin urmărirea stocurilor, verificarea vânzărilor, valorificarea rezultatelor inventarelor lunare;
  • Întocmeşte diverse situații și rapoarte cerute de superiori.

Importator si distribuitor de materiale pentru instalatii si echipamente termice.

Succesul pe plan profesional presupune pregatire , disciplina si multa munca. Daca nu esti speriat de aceste lucruri , indeplinesti cerintele de mai jos si crezi ca faci la un nivel avansat ceea ce apare in descrierea postului, te rugam sa aplici CV-ul tau pentru acest post. Te asteptam in echipa noastra! Nu toti reusesc, dar daca o echipa de 120 de oameni au reusit, ai si tu sanse reale!

Publicat 28 iun. 2021 Expiră 28 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos