Specialist achizitii publice / licitatii

Globexterra - 2 poziții
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 5000 - 8000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

A. Pregatirea si experienta:
Studii superioare finalizate;
Experienta de min 1 an in domeniul achizitiilor publice.
Experienta in utilizarea platformei SICAP;
Cunostinte avansate de operare PC – Word, Excel, Power Point, etc;
Cunostinte limbi straine: Engleza (nivel mediu).

B. Competenţele postului:
Capacitate de concentrare, analiză şi sinteză;
Capacitate de a stabili relaţii, toleranţă, perseverenţă, abilitatea de a lucra in echipa;
Experienta de lucru cu termene limita si rezistenta la stres;
Abilitati de comunicare, orientare catre solutii;
Rapiditate, management al timpului, creativ si inovativ;
Atentie la detalii;

Descrierea jobului

C. Responsabilitatile/Atributiile postului:
Elaborarea documentatiilor pentru licitatii (propuneri tehnice, propuneri financiare, etc.) conform normativelor si legislatiei in domeniu;
Elaborarea documentațiilor de atribuire pentru proceduri de licitații;
Elaborarea dosarelor de achizitii publice pentru proiectele aflate in implementare;
Consultanta tehnica, economica sau juridica pentru proiecte de investitii finantate din fonduri publice europene/guvernamentale;
Monitorizarea zilnica a platformei SICAP si selectarea licitatiilor publice de interes pentru firma;
Asistenta tehnica de specialitate si suport pe parcursul implementarii proiectelor: (verificare liste de cantitati, situatii de lucrari, etc.);
Actualizarea informatiilor si imbunatatirea continua a cunostintelor in domeniul achizitiilor publice, cunoasterea legislatiei specifice; Initierea, construirea si mentinerea de relatii de business cu partenerii firmei;
Elaborarea de raspunsuri pentru clarificarile survenite in derularea procedurii;
Transmite informatii si mentine agenda intalnirilor.

D. Beneficii:
Pachet salarial motivant, corespunzator experientei si performantei;
Prime, in functie de performanta;
Mediu de lucru intr-o echipa de profesionisti.

Globexterra este o companie cu capital integral românesc, și-a început activitatea în anul, având ca principal obiect de activitate întocmirea documentațiilor tehnico-economice pentru creșterea eficienței energetice a clădirilor publice și rezidențiale și pentru investiții în infrastructură (apă, apă uzată, drumuri, piste de biciclete, deșeuri, parcuri industriale).
Echipa noastră este formată din auditori energetici, experți tehnici, topometriști, ingineri și arhitecți, economiști și manageri de proiect, oameni cu vastă experiență în domeniile în care activează, unii dintre ei fiind cadre universitare. Compania noastră oferă, astfel, soluțiii complete de proiectare și management de proiect pentru orice tip de investiție publică sau privată.
Capacitatea profesională a echipei noastre, investițiile în echipamente de ultimă generație și în software de specialitate, alături de portofoliul de proiecte cumulat al experților și partenerilor noștrii reprezintă, în opinia noastră, garanția succesului.
Publicat 16 mai 2022 Reactualizat 13 iun. 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos