Specialist Achizitii Publice - constructii

Manpower - 3 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Manpower recruteaza Specialist Achizitii Publice pentru un important jucator in piata constructiilor industriale din Romania.

Cerinte:
- Cunoștințe de utilizare a Sistemului Informatic Colaborativ pentru mediu performant de desfășurare al Achizițiilor Publice (SEAP);
- Cunoștințe despre legislația referitoare la achizițiile publice și normele de aplicare în vigoare;
- Studii superioare: juridice, economice, administrative, constructii;
- Deținerea certificării de expert achiziții publice - reprezintă un avantaj;
- Experienta minim 3 ani in domeniul achizitiilor publice – de preferat in constructii;
- Abilitati de utilizare MS Office (Word, Excel, Power Point).

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Identifica anunturile publicate pe website-urile oficiale (ex: SEAP) privitoare la contractele de achizitii publice specifice firmei;
- Procura documentatia de atribuire de la autoritatile contractante;
- Analizeaza si clarifica conditiile de participare la procedura de achizitie;
- Intocmeste documentatia ceruta prin caietul de sarcini, fisa de date, etc;
- Completeaza formularele aferente licitatiei, redacteaza oferta;
- Intocmeste si verifica dosarul administrativ al licitatiei publice;
- Elaboreaza raspunsuri la solicitarile de clarificari emise de autoritatile contractante;
- Organizeaza si arhiveaza documentele aferente activitatii desfasurate.

Beneficii:
- Pachet salarial motivant/

Descrierea companiei

Welcome to a world of opportunity. Welcome to Manpower!

Are you looking for new and exiciting career challenges? Manpower helps you take the right street on the road to success!

Find the answer to your hiring challenges - see who's looking for your skills! Register now at www.manpower.ro!

ManpowerGroup Romania is one of the leaders in innovative workforce solutions, creating and delivering services that help clients meet their business and workforce objectives while enhacing their competitiveness.

ManpowerGroup is present in Romania since 2003, with branches in Bucharest, Timisoara, Brasov, Cluj-Napoca, Iași, Craiova, Ploiești and Pitești.

For more information, you can access www.manpower.ro or visit our visit us on Facebook at ManpowerGroup Romania.

Publicat 21 sept. 2021 Reactualizat 12 oct. 2021 Expiră 21 oct. 2021