Specialist Achizitii GSM, Electrice si Electronice

ARCO EXPERT SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine:
- O persoana dinamica cu excelente aptitudini de comunicare.
- Sa identifici cu usurinta probleme si sa gasesti solutii rapide.
- Sa ai cunostinte bune de operare a calcultorului si de lucru avansat in Excel (folosire functii)
- Sa fii ambitios, pozitiv si sa te adaptezi usor.
- Capabil de a-ti gestiuna singur prioritatile in asa fel incat toate deadline-urile sa fie indeplinite.
- Persoana cu gandire logica, analitica si critica.

Aptitudini:
- Experienta min 1 an de rapoarte si comenzi in ERP si analiza BI ERP Pluriva si/sau tool-uri Qlik este un plus dar nu este absolut necesar, se va invata daca exista experienta in alte ERP-uri.
- Limba Engleza atat cat sa te descurci in citirea ofertelor externe.
- Microsoft Excel nivel mediu spre avansat, vei folosi foarte des functii de tipul vlookup, pivot tables, consolidate etc
- Cunostinte standard de contabilitate, sa intelegi fluxul corect a actelor pentru vanzare in sistem consignatie si fluxul corect a actelor pentru achizitia marfurilor.
- Cunostinte de calculare preturi in functie de margini, costuri, etc.

Descrierea jobului

Responsabilitati :

Plasarea comenzilor de achizitii la furnizori
Urmarirea respectarii contractelor de achizitie
Urmarirea derularii intregului proces de achizitie pentru fiecare comanda in parte
Urmarirea si programarea platilor
Verificarea documentelor si organizarea importurilor
Solicitarea de la furnizor a documentatiei necesare pentru produse
Mentinerea si dezvoltarea relatiei de colaborare cu furnizorii existenti si cu potentialii furnizori
Intocmirea rapoartelor diverse solicitate de management
Identificarea de noi furnizori si solicitarea ofertelor
Dezvoltarea portofoliului de furnizori

Ce vei face de fapt:
- Vei tine evidenta tuturor cererilor venite de la clienti.
- Pentru cererile de produse care nu se afla in portofoliul nostru vei face cereri de oferte la diversi furnizori pentru a obtine oferte cat mai bune iar in baza acestora vei calcula oferta pentru client, in cazul acceptarii te vei ocupa de procesul de achizitie de la cererea de creare produs la introduce comanda/ factura furnizor in ERP si validare.
- Calculare de preturi pentru introducerea produselor noi in portofoliul clientului dar si calculare de preturi pentru deal-uri speciale.
- Completarea tabelelor necesare pentru listarea noilor produse in portofoliul clientilor.
- Tinerea in evidenta a stocurilor clientului (livrare pentru sku-uri cu rulaj mare, retur marfa pentru sku-uri fara rulaj)
- Tinerea in evidenta a portofliului de client (update-uri listari produse noi, delistare produse vechi)
- Tinerea in evidenta a vanzarilor pentru a verifica daca se atinge sau nu targetul anual impus de client.

Beneficii oferite:
- Pachet salarial atractiv
- Mediu de lucru in continua evolutie care iti va oferi oportunitati de a invata lucruri noi.
- Transport decontat
- Cafea la discretie

Arco Expert activează de peste 20 de ani în domeniul importului si distributiei accesoriilor de telefonie mobilă și smart gadgeturilor, fiind unul dintre liderii in domeniu.Avem un portofoliu extrem de vast de clienti, cum ar fi operatorii de telefonie, hypermarketurile,retelele de benzinarii, service-uri auto si alte magazine de specialitate. Arco Expert este importator oficial și distribuitor pentru branduri consacrate la nivel mondial: UAG, Ted Baker, Spigen, Devia, GoPro, PopSockets, FitBit, Bose, Garmin, McDodo, Procell, Lemontti, Apple, Samsung, Huawei, LG, Xiaomi.

BrandGSM este divizia B2C a companiei și reprezintă un concept dedicat celor mai noi accesorii și produse fashion pentru toate telefoanele aflate în topul de vânzări din România, precum și produselor din zona smart tech și smart home. Suntem prezenți în online din 2012, cu un portofoliu de peste 10.000 de produse, precum accesoriile pentru telefoane și tablete, smartwatch-uri, brățări fitness, căști true wireless etc.

Suntem pasionați de tehnologie și de tot ceea ce este nou în domeniu, investim constant în dezvoltarea portofoliului de produse pentru a fi în trend cu toate noutățile apărute, atât în zona de fashion pentru huse și accesorii, cât și în zona de tehnologie. Avem parteneriate cu firme consacrate, care furnizează produse cu un înalt grad de calitate și aceste atuuri au făcut ca magazinul BrandGSM să devină unul dintre cele mai importante magazine online din România in acest domeniu.

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 28 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.