Publicat 31 Aug 2021 | Reactualizat 21 Sep 2021 | Expiră 30 Sep 2021

Specialist achizitii - constructii cale ferata

1 post

Candidatul ideal

  • Experienta relevanta in achizitii/ofertare/ aprovizionare in domeniul constructiilor (structuri, arhitectura, terasamante, suprastructura)
  • Studii superioare: studii inginerie constituie un plus;
  • Abilitati de utilizare MS Office: nivel excel mediu-avansat;
  • Cunoasterea materialelor si tehnologiilor de constructii;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare cu subcontractantii, furnizorii;
  • Foarte bune abilitati de negociere;
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansat;

Descrierea jobului

- Analizarea si solicitarea documentiei pentru contractarea de materiale, servicii, subantrepriza
- Pregatirea si trimiterea solicitarilor de oferte
- Colectarea si analizarea ofertelor
- Pregatirea si analizarea tabelelor comparative (oferte vs buget)
- Clarificarea si negociere ofertelor (detalii, termene, plata, etc)
- Pregatirea anexelor la contract (grafic, propunere financiara, documentatie tehnica, etc.)
- Urmarirea semnarii contractelor
- Lansarea si urmarirea comenzilor pana la finalizare (coordonarea permanenta a relatiilor cu furnizorii de materiale si subcontractorii)
- Finalizarea si inchiderea contractelor
- Raportari saptamanale
- Arhivarea documentelor semnate si aprobate

Specialist achizitii - constructii cale ferata  -  ASOCIEREA FCC - Astaldi - Convensa

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles