Specialist achizitii - constructii cale ferata

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienta relevanta in achizitii/ofertare/ aprovizionare in domeniul constructiilor (structuri, arhitectura, terasamante, suprastructura)
  • Studii superioare: studii inginerie constituie un plus;
  • Abilitati de utilizare MS Office: nivel excel mediu-avansat;
  • Cunoasterea materialelor si tehnologiilor de constructii;
  • Bune abilitati de comunicare si relationare cu subcontractantii, furnizorii;
  • Foarte bune abilitati de negociere;
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansat;

Descrierea jobului

- Analizarea si solicitarea documentiei pentru contractarea de materiale, servicii, subantrepriza
- Pregatirea si trimiterea solicitarilor de oferte
- Colectarea si analizarea ofertelor
- Pregatirea si analizarea tabelelor comparative (oferte vs buget)
- Clarificarea si negociere ofertelor (detalii, termene, plata, etc)
- Pregatirea anexelor la contract (grafic, propunere financiara, documentatie tehnica, etc.)
- Urmarirea semnarii contractelor
- Lansarea si urmarirea comenzilor pana la finalizare (coordonarea permanenta a relatiilor cu furnizorii de materiale si subcontractorii)
- Finalizarea si inchiderea contractelor
- Raportari saptamanale
- Arhivarea documentelor semnate si aprobate
Publicat 31 aug. 2021 Reactualizat 28 sept. 2021 Expiră 30 sept. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos