Specialist achizitii / Buyer

EFD INDUCTION SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii superioare in domeniul tehnic;
Experienta de minim 3 ani;
Experienta in achizitii, bune abilitati de negociere si lucru in echipa;
Limba engleză scris/vorbit nivel avansat;
Candidatul trebuie sa aiba o experienta relevanta in mediul industrial, compania fiind in domeniul productiei, confectionare inductoare si asamblare masini termice prin inductie;
Cunostinte avansate de utilizare ERP.

Descrierea jobului

Achizitii diverse materii prime si materiale specifice industriei manufacturiere.
Vizite la furnizori pentru renegocierea preturilor si urmarirea statusurilor comenzilor/livrarilor.
Selectie furnizori, optimizare.
Cunostinte in aprecierea si asigurarea bunei estimari financiare a furnizorilor conform cu cotatiile lor si cu estimarile facute intern in companie;
Asigurarea continua a relatiei si bunei comunicari intre furnizori si departamentele interne de inginerie, calitate, logística;
Negocierea si definirea conditiilor de cumparare pentru toate achizitiile necesare proiectelor;
Negocierea pretului pentru primele piese livrate si asigurarea livrarii acestora in conformitate cu etapele dezvoltarii proiectelor;
Viziune globala a preturilor pentru componentele specifice industriei.
Introducerea indicatorilor de evaluare a performantei pentru selectia furnizorilor;
Acorda suport in documentarea parametrilor procesului de productie.

Beneficii: Salariu,tichete de masa, prime de Paste si Craciun, asigurare medicala, traininguri de specialitate.

EFD Induction este o companie multinationala cu filiale pe tot globul.
Producem sisteme avansate de incalzire bazate pe tehnologia de inductie.
Clientii nostrii sunt in diverse industrii cum ar fi : industria automotive, electro-tehnica , mecanica si tubulatura .
Grupul EFD Induction a investit puternic in locatia din Romania in ultimii ani.
Echipa din Romania creste rapid extinzandu-se incontinuu. Locatia: zona industriala a Bucurestiului, comuna Vidra, judetul Ilfov .
Valorile companiei: Respect, Incredere, Cooperare si Pasiune
Publicat 20 mai 2022 Reactualizat 19 iun. 2022 Expiră 19 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos