Publicat 15 Nov 2018 | Reactualizat 13 Dec 2018 | Expiră 16 Dec 2018

Specialiști țesători

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Suntem specialiști în prelucrarea velurului și a plușului și producem textile industriale și textile pentru mobilă și instituții. Cu utilajele noastre moderne producem diverse plușuri tehnice tridimensionale, de înălțime diferită a părului, din diferite tipuri de țesătură și amestecuri de fibră. Toate stofele noastre din velur au un design deosebit, calitate superioară, sunt oferite la un preț corect și respectă standardele naționale și internaționale în domeniu. Ele sunt produse conform OEKO TEX Standard 100.

Pentru producția noastră din landul Sachsen/Germania, localitatea Lichtenstein de lângă granița cu Cehia, căutăm 1-2 specialiști țesători. Oferim contract pe perioadă nedeterminată.

Cerințele noastre:

  • Experiență relevantă în domeniu și/sau studii în domeniul textil,
  • Dexteritate și vedere bună,
  • Disponibilitatea de a lucra în 3 schimburi,
  • Motivație, dorința de a se dezvolta și de a lucra în echipă,
  • Cunoștințe minime de limba germană.

Descrierea jobului

Sarcinile dv.:

  • Manipularea diferitelor noastre mașini de țesut pentru ițele de velur,
  • Recepția materialelor pentru țesătorie,
  • Controlul calității.
Oferta noastră:
  • Salariu brut de început de 10,50 € pe oră,
  • Asigurarea cazării pe durata perioadei de probă de 6 luni; după oferim sprijin în căutarea unei locuințe.

Sunteți interesat/ă? Atunci vă rugăm să ne transmiteți CV-ul dv. în limba germană sau engleză pe adresa:
Spandauer Velours GmbH & Co. KG
Hartensteiner Str. 60, D-09350 Lichtenstein / Germania
Doamnei Yvonne Böhmer, e-mail: yvonne.boehm@spandauer-velours.de , tel: +49 37204 31-173

Expirat

Specialiști țesători  -  Spandauer Velours GmbH & Co. KG