Sous Chef

SC ACCOR HOTELS ROMANIA SRL - HOTEL NOVOTEL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ample cunostinte despre bucataria internationala (experienta in domeniul hotelier prezinta avantaj).
Experienta in bucatarie de minimum 3 ani, cunostinte de operare PC si sisteme de gestiune restaurant.
Simtul responsabilitatii fata de oaspeti, colegi si a normelor sanitare in vigoare.
Persoana energica, cu spirit de echipa, mereu preocupata de calitate si dezvoltare.

Descrierea jobului

Asistarea Bucatarului Sef in gruparea functiilor sale si inlocuirea acestuia in timplul absentei sale.
Respectarea standardelor de calitate, de prezentare si de igiena.
Participarea la primirea produselor proaspete si stocarea acestora.
Participarea la elaborarea meniurilor, propunerilor de meniu si a fiselor tehnice.
Pregatirea comenzilor de materii prime din depozite, verificarea primirii acestora si stocarea lor.
Participarea la serviciul si controlul preparatelor pregatite pentru diferite puncta de servire (restaurant, banqueting, catering extern).
Asigura buna utilizare a produselor, supravegherea fiselor tehnice si retetelor stabilite impreuna cu Bucatarul Sef.

Mai multe detalii despre responsabilitati si avantajele in cadrul companiei se vor discuta in cadrul interviului.

Novotel este o marca ACCOR compusa din 395 de hoteluri de afaceri si turism, in 60 de tari in intreaga lume. Ea ofera peste tot unde este prezenta, o varietate de hoteluri moderne si functionale, ce asigura un confort deplin oaspetilor nostri. In toate hotelurile Novotel personalul este atent la nevoile clientilor si incearca in permanenta sa raspunda cat mai personal solicitarilor acestora. Oferim salariu si beneficii atractive in functie de experienta si profilul fiecarui candidat, formare profesionala pe parcursul activitatii, o evolutie a carierei profesionale in cadrul Hotelului Novotel, Accor Romania si Accor International.
Publicat 3 Nov. 2022 Reactualizat 1 Dec. 2022 Expiră 3 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.