Publicat 09 Mar 2017 | Reactualizat 30 Mar 2017 | Expiră 09 Apr 2017

Software Tester

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

- experienta minim 1 an;
- utilizare avansata MS Office;
- cunostinte solide SO Windows;
- cunostinte de utilizare a bazelor de date, SQL
- limba engleza nivel avansat;
- atentie la detalii
- rezistenta la stres
- abilitati de lucru in echipa
Constituie avantaj:
- familiarizarea cu domeniul retail
- cunostinte sistem de operare Linux

Descrierea jobului

-redactarea situatiilor de test si a scenariilor de test pe baza specificatiilor
-efectuarea testelor pentru aplicatiile sofware
-raportarea problemelor identificate
-pregatirea mediului de test

Oferta (bonusuri, beneficii):
- oportunitatea dezvoltarii unei cariere in domeniu
- conditii de desfasurare a activitatii la standarde competitive
- mediu de lucru placut
- pachet salarial atractiv

Compania noastra activeaza pe piata romaneasca de peste 15 ani si dezvolta proiecte nationale si internationale in domeniul tehnologiei informatiei, oferind solutii si servicii de calitate pentru industria de retail.

Software Tester  -  PSS-Prosoft Solutions