Publicat 08 Iun 2020 | Reactualizat 06 Iul 2020 | Expiră 08 Iul 2020

Software developer

3 posturi

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate sau experienta echivalenta in domeniul informaticii
Gandire logica, spirit analitic, orientat/a catre rezultate
Persoana organizata, riguroasa
Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa
Responsabilitate individuala si dorinta puternica de realizare personala
Dorinta de a evolua spre un nivel profesional si tehnic foarte bun
Abilitate pentru scrierea codului curat si usor de intretinut
Experienta lucrului intr-un mediu Agile reprezinta un plus
Experienta de lucru cu o cantitate mare de date reprezinta un plus

Descrierea jobului

Cerinte tehnice
Experienta de lucru cu .NET Framework, in special C#, WEB API si WPF
Cunostinte si experianta de lucru cu Visual Basic
Reprezinta un avantaj cunoasterea .NET Core, Unit testing framework, Integration, Refactoring

Cunostinte de baze de date MS SQL Server(SSMS, T-SQL)
Experienta in modelarea datelor si proiectarea bazelor de date
Reprezinta un avantaj cunoasterea SQL performance tunning

Responsabilitatile jobului
Proiectarea si dezvoltarea aplicatiilor desktop si/sau web
Utilizarea modelelor si tehnologiilor de proiectare adecvate pentru a furniza cod de inalta calitate
Dezvoltarea unui cod scalabil, standardizat si bine proiectat, in conformitate cu specificatiile tehnice
Implicarea in toate etapele ciclului de viata al unei dezvoltari software(analiza, arhitectura, specificatii, dezvoltare, testare) si documentarea fiecarei etape
Imbunatatirea software-ului existent
Participarea in activitatile de code review, sprint retrospective and demos

Beneficii
Echipa placuta, prietenoasa si dornica sa-si impartaseasca cunostintele si experienta
Birou in imediata apropriere a statiei de metrou Pipera
Dezvoltarea zilnica intr-un mediu de lucru profesional printre colegi ce sunt gata sa te ajute sa cresti
Posibilitatea de a lucra la o varietate de proiecte cu diverse tehnologii
Feedback permanent si evaluari anuale ale performantei
Comunicare stransa in cadrul echipei
Posibilitatea de a aduce sugestii pentru imbunatatirea sistemului informatic

Software developer  -  FAN Courier Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles