Publicat 02 Aug 2019 | Reactualizat 23 Aug 2019 | Expiră 01 Sep 2019

Software Developer

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză

Candidatul ideal

· Este absolvent/student al unei universități cu profil informatic

· Este pasionat de programare și tehnologii noi;

· Posedă cunoștințe de POO;

· Deține cunoștințe de baze de date;

- Experiența cu C#, .Net, ASP.Net, ASP MVC, jQuery, Ajax, WPF constituie un avantaj;

· Abilități bune de relaționare în echipă;

· Vorbește fluent limba engleză.

Descrierea jobului

- Dezvoltarea de aplicații enterprise level (intranet/internet) bazate pe tehnologii .NET, C#, MS SQL SERVER, ASP.Net, ASP MVC, WPF și WCF.

Oferta:

- Salariu motivant și tichete de masă;
- Mediu de lucru plăcut, echipă tânără;
- Program de lucru flexibil;
- Posibilitate de participare la conferințe internaționale;
- Plan personalizat de dezvoltare a cunoștințelor și certificări profesionale internaționale susținute de firmă;

IT Perspectives este o companie de dezvoltare software, cu sediul în Sibiu, care oferă servicii de outsourcing în Europa. În cei peste 15 ani, ne-am ajutat clienții și partenerii să depășească o mare varietate de provocări. De la o infrastructură IT mai bună sau un cadru de securitate IT la software care permite procese de afaceri mai eficiente, am oferit o gamă largă de soluții și servicii de consultanță.

Aplicațiile pentru companii, proiectate și construite de noi, i-au ajutat pe clienții noștri să primească recunoaștere pe scara largă a industriei, precum și numeroase premii. Colectarea de către colegii noștri a peste 50 de certificări în dezvoltarea software și securitate reprezintă dovada dorinței noastre de progres continuu și ne acordă titlul de partener Microsoft.

Software Developer  -  IT Perspectives

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles