Software developer .NET

MAKITA EU SRL 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Bachelor’s degree in Computer Science or other relevant one
  • General IT systems knowledge and familiarity
  • IT relevant experience
  • Mandatory knowledge : NET, CSS, MSSQL, Java Script,
  • Experience with OOP, MVC concepts
  • Nice to have: JS, GIT, C++, HTML, PHP, MS IIS, DB2, mysql
  • Ability to handle well multiple tasks and work under time constraints upon the case
  • Ability to keep clean source code
  • Analytical skills, communication skills, ability to understand user requirements and to properly address clarifications when needed
  • Good command of English language (intermediate level is a must; advanced level is a plus)

Descrierea jobului

  • ​Understand user requirements to design and develop new applications or modify and maintain existing applications .
  • Prepare specific documentation for developed applications (functional specifications, software specific documentation)
  • Testing and modification of the source code according with internal requirements
  • Assistance and support for end users regarding the usage of the application
Ce vei gasi la noi?
  • un loc de munca stabil
  • o echipa tanara si dinamica
  • obiective ambitioase si provocari pentru dezvoltare
  • dezvoltare personala si profesionala, oportunitati de crestere in cadrul companiei
  • o masa calda asigurata de catre companie in spatiile dedicate pentru servirea a mesei
  • transportul gratuit, in limita statiilor disponibile
  • prime de sarbatori si cadouri pentru copii
  • bonus anual

Makita proiecteaza si produce o gama extinsa de scule electrice, care include, in principal, fierastraie circulare si pendulare, rindele, masini de insurubat, ciocane rotopercutoare, polizoare si slefuitoare. In anul 2015, corporatia Makita a sarbatorit 100 de ani de la infiintare, perioada in care a devenit cel mai important producator japonez de scule electrice portabile, cu recunoastere internationala.
Makita are fabrici amplasate in Japonia, Brazilia, China, Thailanda, Germania, Marea Britanie si USA si Romania, aproximativ doua treimi din productia de scule fiind realizata in afara Japoniei.
Corporatia Makita a inceput fabricarea de scule in Romania in martie 2007, preconizand ca aceasta unitate de productie sa devina cea mai importanta din Europa. In prezent, fabrica Makita din Romania are peste 2600 de angajati.
Obiectivul Makita este de a deveni cel mai bun furnizor mondial de scule electrice, inclusiv scule cu acumulatori, masini de prelucrare a lemnului, scule pneumatice si scule pentru gradina, toate acestea facand viata mult mai placuta si confortabila pentru utilizatori.Va notificam prin accesarea link-ului urmator: http://makitajobs.ro/notificarea-prelucrarii-datelor/ privind modul in care noi, SC MAKITA EU SRL, va procesam datele personale, in calitate de controlor de date, impreuna cu masurile si procesele folosite, pentru a asigura o protectie adecvata.

Te invitam la Makita - Locul tau de munca stabil - Branesti, Str. I.C. Bratianu, nr.164, Jud. Ilfov
E-mail: recrutare@mmrmakita.eu
Publicat 8 Iun. 2022 Reactualizat 8 Iul. 2022 Expiră 8 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.